15. Kuruluşlar arası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenecek olan 15. Kuruluşlararası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası 05- 06- 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kıbrıs/Girne Ertuğrul Apakan Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır. 


Kuruluşların Şampiyonaya katılabilmesi için 2016/2017 sezonunda öncelikle kendi ilinde, TMTF Kuruluşlararası Yarışma Talimatı ve Yönergesine uygun olarak İl Temsilcisi tarafından yapılan Kuruluşlar arası lig veya şampiyona takım müsabakalarına katılmış olması gerekmektedir. 

Kadınlarda isteyen tüm takımlar, önce kendi illerinde yapılan Lig veya Şampiyona maçlarında oynamış olmak koşulu ile Türkiye Şampiyonasında yer alabilirler. 

Türkiye Şampiyonasında, Liglerde derece yapan ilk dört takıma kupa, sporcularına madalya verilecektir. 

İl Temsilcileri kendi ilinde düzenlediği Kuruluşlararası müsabaka toplu sonuçlarını ve Türkiye Şampiyonasına katılmak isteyen takım veya takımların isimlerini en geç 14 Nisan 2017 tarihine kadar TMTF Müesseseler Kuruluna e mail ile dosya halinde göndermiş olacaktır. 
14 Nisan 2017 tarihi müsabakalara katılım için son başvuru günüdür. Müsabakalarını erken bitiren illerimizin son günü beklemeden müracaat etmesi kendi lehlerine olacaktır. Kontenjan kotasına yakalanmayıp Kıbrıs Uçak ve Otel fiyatlarından erken rezervasyon imkanı ile daha düşük yararlanmış olacaklardır. 

Türkiye Şampiyonasına katılım ile ilgili TMTF Müesseseler Kuruluna 14 Nisan 2017 tarihine kadar Kurum veya Kuruluşların İnsan Kaynakları Müdürlüğü veya Personel Müdürlüğü tarafından gönderilecek olan dilekçedeki takım listesinde sporcular ile idareci ve varsa antrenör isimleri ayrıca belirtilecektir.listede isimleri olmayan idareci veya antrenör maç esnasında sahada takım arkasında yer alamayacaktır. 

Takımlar her türlü giderlerini kendileri karşılayacak olup, TMTF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. 

04 Mayıs 2017 Perşembe günü,saat 19.00 da teknik toplantı ve kura çekimi yapılacak olup aynı gün salon antrenman yapmak için hazır olacaktır. 
05 Mayıs 2017 Cuma günü, saat 09.00 da açılış yapılarak müsabaka 1.Lig maçları ile başlayacaktır. 
06 Mayıs 2017 Cumartesi günü, 1. Lig eleme sıralama maçları ile Süper Lig ve Kadınlar Ligi grup ve eleme sıralama maçları yapılacaktır. 
07 Mayıs 2017 Pazar günü, 1.Lig, Süper Lig ve Kadınlar Ligi Yarı Final, Final maçları yapılacak olup müsabaka ödül töreni ile son bulacaktır. 

Türkiye Şampiyonasına katılacak olan Kurum ve Kuruluşlar, sporcuları ile ilgili aşağıda belirtilen belgeleri konu kısmında ili ve takım ismi belirtilerek Müesseseler Kurulu&Organizasyon Komitesine email ile göndermesi gerekmektedir. masatenisifed@gmail.com 

İstenen Belgeler; 
*Şirketin antetli kağıdına yazılmış takım katılım dilekçesi. 
*Türkiye Şampiyonası tarihinden (05 Mayıs 2017/05 Eylül 2016 tarihleri arası) geriye dönük 8 aylık kesintisiz SGK e bildirge fotokopisi. 

Not; Sporcunun ilgili kuruluşta bilfiil çalıştığının belgelenmesi ve kanaat oluşturulabilmesi için gerek görüldüğünde Müesseseler Kurulu&Organizasyon Komitesi tarafından farklı ve detaylı belgeler istenebileceği gibi çeşitli araştırmalar yapılabilir. 

Konaklama; 
 Müesseseler Kurulu&Organizasyon Komitesi tarafından yapılan görüşmeler neticesinde 31 Mart 2017 Cuma gününe kadar erken rezervasyon yapılması şartıyla uygun fiyat alınan otellerin bilgisi Şener FİLİZ tarafından verilmektedir. 
 Müesseseler Kurulu&Organizasyon Komitesinin, özel ve uygun fiyat alınan bu otellere yapılacak ödemeler ile ilgisi yoktur. Sadece rezervasyonun doğruluğunu teyit edecektir. Ödemeler, ilgili kuruluşlar tarafından doğrudan otellere yapılacaktır. 
 Rezervasyon için Şener FİLİZ ile en son 31 Mart 2017 Cuma gününe kadar acil olarak görüşülmesi gerekmektedir. 

Şener FİLİZ 
sener.filiz@hotmail.com 
Tel: 0542 6738990, 0542 2160948 

TAKIM SORUMLULARININ DİKKATİNE 

Kurum ve Kuruluş çalışanlarına yakışan başarılı bir organizasyon gerçekleştirilebilmesi için aşağıda sadece ana hatları yazılı ve geniş olarak TMTF Yarışma Yönergesinde bulunan kurallara sporcuların uymasının sağlanmasını önemle rica eder; birlik ve beraberliğimizin sonsuza dek sürmesi dileği ile başarılar dileriz. 

*-Lisanslarını maç öncesi ibraz etmeyen takım yarışmalarda yer alamayacaktır. 
*-Takımlar maç saatinden en az 20 dakika önce yarışma alanında hazır bulunacaktır. 
*-Müesseseler Kurulu&Organizasyon Komitesine gönderilen takım listelerindeki idareci ve antrenörlerin haricinde hiç kimse maç esnasında oyun alanının içinde bulunmayacaktır. 
*-Zamanında ve tek tip yarışma kıyafeti ile oyun yerine (seremoniye) çıkmamak, erkeklerde 3, bayanlarda 2 kişiden az oyuncu ile oyun alanına çıkmak hükmen yenilgi nedenidir. 
*-Takımda yer alan sporcular takım maçlarına aynı kıyafetle çıkacaklar ve yarışmayı bu kıyafetle tamamlayacaktır. 
*-Kuruluşlararası Türkiye Şampiyonası maçlarında kullanılacak formanın karşı takımın forma rengi ile aynı olabileceği ihtimaline karşı turnuvaya katılacak takımların farklı renkte yedek forma bulundurması gerekmektedir. 
 *-Türkiye Şampiyonasında Kuruluşlar kesin olarak takım ve sporcu isimleri yazılı formalarla maçlarda oynayacaktır. 
*-Takım sorumluları, takımlarında oynayan sporcuların hal ve hareketlerinden sorumludur. Maç esnasında sporcularının yapabilecekleri taşkınlıklar ve uygunsuz davranışları önlemekle yükümlü olacaktır. 
*-Maç sonrası terli formaların salonda değiştirilmemesi, maç esnasında oyuncuların yerlere tükürmemesi, maç yapılan alana yiyecek ve gazlı (şekerli) içeceklerin sokulmaması vb. benzer konularla ilgili sporcular takım sorumluları tarafından takip edilerek uyarılacaktır. 

TMTF Müesseseler Kurulu&Organizasyon Komitesi 

28.03.2017

Diğer Haberler