ERKEK A MİLLİ TAKIMI FİNALLERE KATILMA HAKKI ELDE ETTİ

27-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında Belgrad´da düzenlenen 2021 Avrupa Takımlar Şampiyonası elemelerinde mücadele eden ErkekA Milli takımımız grup birinciliği maçında İsrail´i 3-0 yenerek Eylül ayında Romanya´da yapılacak finallere katılma hakkı elde etti. 

İbrahim Gündüz, Talha Yiğenler, Batuhan Ulucak ve Tugay Yılmaz´dan kurulu Erkek A Milli takımımız ise D Grubunda Bosna Hersek ve Galler´i aynı sonuçla 3-0 yendi. Milliler grup birinciliği için karşılaştığı İsrail´i de 3-0 yenerek grubunu birinci sırada tamamladı ve Avrupa Takımlar Şampiyonası finallerine gitme hakkı elde etti. 

TÜRKİYE - İsrail: 3-0
İbrahim GÜNDÜZ - M.Tauber: 3-1 (14-12, 5-11, 11-8, 11-5)
Talha YİĞENLER - T.İsraeli: 3-0 (11-6, 11-8, 11-7)
Batuhan ULUCAK - A.Goren: 3-1 (11-8, 12-10, 9-11, 11-5)

ELEMELERDE 24 ÜLKE YER ALDI

Kadınlar elemelerinde; Türkiye ile birlikte Hırvatistan, İngiltere, Slovenya, Finlandiya, Bulgaristan, Litvanya, Norveç, Yunanistan, Bosna-Hersek, Estonya, Faroe Adaları, İrlanda ve Galler mücadele edecek. Erkekler elemelerinde; Türkiye´nin yanı sıra İsviçre, Hollanda, Litvanya, Macaristan, İtalya, Lüksemburg, San Marino, Finlandiya, İsrail, İrlanda, Estonya, Karadağ, Norveç, Bosna-Hersek, Faroe Adaları ve Galler yer aldı.
Grup eleme maçları sonunda, kadınlarda gruplarını ilk sırada tamamlayan 4 takım ile ikinciler arasından bir takım olmak üzere 5 kadın takımı, erkeklerde gruplarını ilk sırada tamamlayan 5 takım ile ikinciler arasından bir takım olmak üzere 6 erkek takımı Romanya´da Eylül ayında yapılacak finallere katılma hakkı kazandı.

FİNALLER ROMANYA´DA YAPILACAK

2021 Avrupa Takımlar Şampiyonası, 28 Eylül - 3 Ekim 2021 tarihleri arasında Romanya´nın Cluj kentinde 24 kadın ve 26 erkek takımının katılı ile oynayacak. Şimdiye kadar erkeklerde 20 ve kadınlarda ise 19 takım finallere katılmaya hak kazandı. Erkeklerde; Almanya, Romanya, İsveç, İngiltere, Fransa, Avusturya, Slovenya, Portekiz, Belçika, Slovakya, Hırvatistan, Danimarka, Rusya, Beyaz Rusya, Ukrayna, İspanya, Polonya, Yunanistan, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Kadınlarda; Romanya, Avusturya, Rusya, Macaristan, Hollanda, Ukrayna, Almanya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, İsveç, Polonya, Lüksemburg, Fransa, İspanya, İtalya, Sırbistan, Slovakya, Belçika, Beyaz Rusya finallerde yer almayı daha önce garantilemişti.

 

 

26.08.2021

Diğer Haberler