Dünya Takımlar Şampiyonası 2018

İsveç´in Halmstad kentinde düzenlenen ITTF Dünya Takımlar Şampiyonası´nda Bayan A Milli takımımız, Dünya 2.Ligi´nde ikinciliği elde ederek, 2019´da yapılacak olan Dünya Takımlar Şampiyonasında Dünya 1.Ligi olan Championship Division´da mücadele etme hakkı kazandı.

Dünya 2.Ligi yarı finalinde İtalya´yı 3-1 mağlup eden Bayan A Milli takımımız, Dünya 1. Ligi´ne çıkmayı garantiledikten sonra, Dünya 2.Ligi Şampiyonluğu için İspanya ile karşılaştı. Mücadeleyi 3-0 kaybeden Millilerimiz Dünya 2.Ligi ikincisi olarak Dünya 1.Ligine yükseldi.
Erkek A Milli Takımımız ise son maçında Paraguay´ı 3-2 yenerek Dünya 2.Ligi 13.sü, Genel Klasman 37.si olarak Dünya Takımlar Şampiyonasını tamamladı

7.GÜN (5 Mayıs 2018)

Dünya 2.Ligi yarı finalinde İtalya´yı 3-1 mağlup eden Bayan A Milli takımımız Finale yükseldi.
Karşılaşmanın ilk oyununda Özge Yılmaz, Vivarelli karşısında 3-2 galip ayrılarak takımımızı 1-0 öne geçirdi. Melek Hu, Colantoni´yi 3-0 yenince Milliler skoru 2-0 yaptı. Üçüncü oyunda Betül Nur Kahraman, Piccolin´e 3-0 yenilince fark bire indi. Dördüncü oyunda Melek Hu, Vivarelli´yi 3-0 mağlup edince Millilerimiz karşılaşmadan 3-1 galip ayrıldı. 
Millilerimiz Dünya 2.Ligi finalinde İspanya ile karşılaştı. Özge Yılmaz, Dvorak´a, Melek Hu, Zhang Xuan´a, Gülpembe Özkaya ise Ana Garcia´ya aynı sonuçla 3-1 yenilince Millilerimiz maçı 3-0 kaybederek Dünya 2.Ligi ikincisi, Dünya genel klasmanı 26.sı oldular.

Erkek A Milli Takımımız 37.lik maçında Paraguay´ı 3-2 yenerek Dünya 2.Ligi 13.sü, Genel Klasman 37.si olarak Dünya Takımlar Şampiyonasını tamamladı.

6.GÜN (4 Mayıs 2018)

Erkek A Milli takımımız, 37.-44.lük arası klasman maçında Tayland´ı 3-2 mağlup etti. 
İlk oyunda Talha Yiğenler, W. Supanut´a 3-0 yenilirken, Daha sonraki oyunlarda İbrahim Gündüz, T.Padasak´ı 3-1, Ali Afşin Gül ise Panagitgun´u 3-2 yendi. Dördüncü oyunda Talha Yiğenler, T.Padasak´a 3-1 yenilince setlere eşitlik geldi. Son oyunda İbrahim Gündüz, Supanut´u 3-0 yenince Millilerimiz karşılaşmadan 3-2 galip ayrıldı. 
Erkek A Milli takımımız, 37.-40.lük arası klasman maçında Paraguay´ı 3-2 mağlup etti. İbrahim Gündüz, Toranzos´u 3-2 yenerken, Talha Yiğenler, Aguirre´ye 3-2 yenildi. Ali Afşin Gül, Gavilan´a 3-2 yenilirken, İbrahim Gündüz, Aguirre´yi 3-1, son oyunda ise Talha Yiğenler, Toranzos´u 3-2 mağlup etti.

Bayan A Milli takımımız, Dünya 2.Ligi çeyrek finalinde (25.-32.lik arası klasman maçı) Sırbistan´ı 3-2 mağlup etti.
İlk oyunda Melek Hu, Lupulesku´yu 3-0 yendi. İkinci oyunda Özge Yılmaz, Todorviç´e 3-1 mağlup oldu. Üçüncü oyunda Betül Nur Kahraman, Surjan´ı 3-2 yenince, Millilerimiz yeniden öne geçti. Dördüncü oyunda Melek Hu, Todoroviç´e 3-2 yenilince setlere yeniden eşitlik geldi. Beşinci ve son oyunda Özge Yılmaz, 2-0 geriye düştüğü maçta rakibi Lupulesku´yu 3-2 mağlup edince Millilerimiz karşılaşmadan 3-2 galip ayrılarak Dünya 2.Ligi´nde yarı finale yükseldi. Millilerimiz Dünya 2.Ligi yarı finalinde daha önce grup maçlarında mağlup ettiği İtalya ile karşılaşacak. 

5.GÜN

Dünya 2.Ligi´nde mücadele eden Erkek A Milli takımımız, 37.-48.lik klasman maçlarında Kanada´yı 3-2 mağlup etti.
İbrahim Gündüz, Medjugorac´a 3-2 yenilirken, Talha Yiğenler, Bernadet´i, Ali Afşin Gül, Ho Bryan´ı aynı sonuçla 3-2 yendi. Talha Yiğenler, Medjugorac´a 3-1 yenilince setlere eşitlik geldi. Son oyunda İbrahim Gündüz, Bernadet´i 3-1 yenince Millilerimiz karşılaşmadan 3-2 galip ayrıldı.

Dünya 2.Ligi´nde mücadele eden Bayan A Milli takımımız, 25.-36.lık klasman maçında Hırvatistan´ı 3-1 mağlup etti.
Melek Hu, Malobabic´i 3-0, Özge Yılmaz, Srebrnjak´ı 3-1 yenerken, Gülpembe Özkaya, Jeger´e 3-2 yenildi. Dördüncü oyunda Melek Hu,  Srebrnjak´ı 3-1 yenince Millilerimiz karşılaşmadan 3-1 galip ayrıldı.

GRUP MAÇLARI SONA ERDİ

Dünya 2.Ligi´nde mücadele eden Bayan A Milli takımımız grubunda oynadığı 5 maçta 3 galibiyet elde ederek grubunu 3.sırada tamamladı. Millilerimiz 25.-35.lık arası klasman maçlarına çıkacak.
Dünya 2.Ligi´nde mücadele eden Erkek A Milli takımımız ise grubunda oynadığı 5 maçta 1 galibiyetle grubunda 5.sırada bitirdi. Millilerimiz 37.-48.lik arası klasman maçlarına katılacak.

4.GÜN 
A Erkek Milli takımımız dördüncü maçında Avustralya´yı 3-0 yendi. Talha Yiğenler, Kane Townsend´i, İbrahim Gündüz ise Bhooria´yı aynı sonuçla 3-0, Ali Afşin Gül ise Wade Townsend´i 3-1 mağlup etti. Bu sonuçlardan sonra Erkek A Milli takımımız Dünya Şampiyonasındaki ilk galibiyetini elde etti. 

Milliler son maçında Arjantin´e 3-2 yenildi. İlk iki oyunda Talha Yiğenler, Cifuentes´i, İbrahim Gündüz ise Gaston Alto´yu aynı sonuçla 3-2 yenince takımımız 2-0 öne geçti. Üçüncü oyunda Ali Afşin Gül, Tabachnik´e 3-1, dördüncü oyunda İbrahim Gündüz, Cifuentes´e 3-2 ve son oyunda Talha Yiğenler, Gaston Alto´ya 3-1 mağlup olunca Milliler karşılaşmadan 3-2 mağlup ayrıldı.

A Bayan Milli takımımız grubundaki son maçta Belçika´yı 3-0 mağlup etti. İlk oyunda Melek Hu, Lisa Lung´u 3-2, İkinci oyunda Özge Yılmaz, Marchetti´yi 3-0 ve son oyunda Betül Nur Kahraman, Degraef´i 3-1 yendi. Milliler karşılaşmadan 3-0 galip ayrılarak grup maçlarını 3 galibiyetle tamamlamış oldu.

3.GÜN
Bayan A Milli takımımız grubundaki üçüncü maçında Yunanistan´a 3-2 mağlup oldu.
Özge Yılmaz, Toliou´ya 3-1 yenilirken, Melek Hu, Christoforaki´yi 3-0 yenerek eşitliği sağladı. Ardından Betül Nur Kahraman, Zavitsanou´ya 3-1 yenilirken, Melek Hu, Toliou´yu 3-0 mağlup edip bir kez daha skoru eşitledi. Maçının son oyununda Özge Yılmaz, Christoforaki´ye 3-0 yenilince Millilerimiz Dünya Şampiyonasındaki ilk  yenilgisini almış oldu.

Bayan A Milli takımımız grubundaki dördüncü maçında Slovenya´ya 3-2 mağlup oldu. Melek Hu, Vovk´u 3-0 yenerek Milli takımı 1-0 öne geçirdi. Gülpembe Özkaya, Galic´e, Özge Yılmaz ise Strazar´a aynı sonuçla 3-0 yenildi. Dördüncü oyunda Melek Hu, Galic´i 3-1 yenerek skoru eşitledi. Son oyunda Gülpembe Özkaya, Vovk´a 3-1 yenilince Milli takımımız Dünya Şampiyonasındaki ikinci yenilgisini almış oldu.

Erkek A Milli takımımız grubundaki üçüncü maçında Bulgaristan´a 3-1 mağlup oldu.
Karşılaşmanın ilk oynunda Ali Afşin Gül, Golovanov´a 3-1 mağlup oldu. İkinci oyunda İbrahim Gündüz, Todorov´u 3-0 yenince setelere eşitlik geldi. Üçüncü oyunda Gençay Menge, Alexandrov´a 3-2, Dördüncü oyunda ise İbrahim Gündüz, Golovanov´a 3-1 yenilince Millilerimiz karşılaşmadan 3-1 mağlup ayrılmış oldu.

2.GÜN

Bayan A Milli takımımız grubundaki ikinci maçında İtalya´yı 3-1 yendi. Bayan A Milli takımımızın İtalya karşısında; Melek Hu, Colantoni´yi 3-1 yenerken, Betül Nur Kahraman Vivarelli,´ye 3-2 yenildi. Daha sonraki oyunlarda Özge Yılmaz, Piccolin´i 3-2, Melek Hu ise Vivarelli´yi 3-0 mğlup etti. Bu sonuçlarla A Bayan Milli takımımız İtalya´yı 3-1 mağlup etmiş oldu. Grubundaki ikinci galibiyetini elde eden Bayan A Milli takımımız liderliğe yükseldi. Millilerimiz üçüncü maçını Yunanistan ile yapacak.

Erkek A Milli takımımız ise grubundaki ikinci maçında Slovakya´ya 3-0 mağlup oldu. Erkek A Milli takımımızın Slovakya karşısında; İbrahim Gündüz, Wang Yang´a 3-0, Talha Yiğenler, Lubomir Pistej´e 3-1, Ali Afşin Gül ise Samuel Novota´ya 3-1 yenilince Millilerimiz müsabakadan 3-0 mağlup ayrılmış oldu. Erkek A Milli takımımız grubundaki 3.maçında Bulgaristan ile karşılaşacak.

1.GÜN

Bayan A Milli takımımız grubundaki ilk maçında Arjantin´i 3-1 yendi. Bayan A Milli takımımızın Arjantin karşısında; Özge Yılmaz, rakibi Ana Codina´yı 3-1, Melek Hu, Camila Arguelles´i 3-0 mağlup etti. Gülpembe Özkaya, Agustina Iwasa´ya 3-2 yenilirken, Melek Hu, Ana Codina´yı 3-1 yendi. Bu sonuçlarla A Bayan Milli takımımız ilk maçında Arjantin´i 3-1 mağlup etmiş oldu.

Erkek A Milli takımımız ise grubundaki ilk maçında Nijerya´ya 3-0 mağlup oldu. Erkek A Milli takımımızın Nijerya karşılaşmanın ilk setinde İbrahim Gündüz, Quadri Aruna´ya 3-1, Talha Yiğenler, Segun Toriola´ya 3-2 ve Gençay Menge ise Bode Abıodun´a 3-1´lik skorlala mağlup olunca Millilerimiz müsabakadan 3-0 mağlup ayrılmış oldu.

MİLLİ TAKIM DÜNYA ŞAMPİYONASINA İSTANBUL KAMPI İLE HAZIRLANDI

İsveç´te yapılacak olan Dünya Takımlar Şampiyonası´nda mücadele edecek olan A Milli takımlarımızın Hazırlık Kampı tam kadro olarak Pendik Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Salonu´nda sona erdi. ITTF Dünya Takımlar Masa Tenisi Şampiyonası 29 Nisan - 6 Mayıs 2018 tarihlerinde İsveç´in Halmstad kentinde düzenlenecek.

Milli takım antrenörü Onur Germiyanoğlu ´´Taktiksel çalışmalar yaptık. Grup maçlarında ilk 2 hedefimiz var. Özellikle bayanlarda üst lige çıkmayı zorlayacağız´´dedi.

Milli sporcumuz İbrahim Gündüz ´´Grubumuz güzel, çekişmeli maçlar olacağına inanıyorum. Bu maçlar için çalıştık ve emeğimizin karşılığını almak istiyoruz. Takıma olan inancım sonsuz, inşallah güzel galibiyetler alacağız ve daha üst sıralara yükselerek ülkemizin adını duyurup gücümüzü göstereceğiz´´ diye konuştu. 
Bir diğer Milli sporcumuz Gülpembe Özkaya ise "İstanbul´da düzenlenen Dünya Şampiyonası kampı her gün programlı bir şekilde eksiklerimizi tamamlayarak devam ediyor. Kampın son günlerine yaklaştık, herkesin Dünya Şampiyonası için hazır olduğunu düşünüyorum. Dünya Şampiyonasında da ülkemizi en iyi şekilde temsil edip elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza inanıyorum´´ şeklinde konuştu.

SIRALAMA
ERKEKLER TAKIM
1-ÇİN
2-ALMANYA
3-İSVEÇ
3-KORE

BAYANLAR TAKIM
1-ÇİN
2-JAPONYA
3-HONG KONG
3-KORE

06.05.2018

Diğer Haberler