“ETTU Web Camp” projesi başlıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle Dünya ve Türkiye’de birçok spor faaliyetlerinin ertelendiği, hayatın neredeyse durma noktasına geldiği bu zor zamanlarda, Avrupa’dan gelen güzel bir haber masa tenisi camiamızı mutlu etti.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu olan veya aynı zamanda Avrupa Masa Tenisi Federasyonu’nda Gençlik Komitesi üyesi olan Samet Polat’ın tasarladığı “ETTU Web Camp” projesi, Avrupa Federasyonu tarafından kabul edildi. Projenin antrenör ekibine ise Milli Antrenörlerimizden M. Babür Üstündağ da dahil oldu.

Avrupa çapındaki 15 Yaş Altı Milli Takım sporcuları hedefleyen projede, 2 hafta boyunca, seçilen antrenörler online bir platformda sporcularla buluşacak. Bu platformda haftada 6 gün, birer saatlik masa dışı antrenmanlar (Gölge antrenmanı, ayak çalışmaları vb.) verilecek.

Avrupa arenasında ülkemiz adına ilk projesini gerçekleştirecek Polat ise şu ifadelerle heyecanını belirtti: “Birçok ülkeden, birçok sporcu koronavirüs salgını ile normal hayat tarzından oldukça farklı bir süreç yaşıyor. Psikolojik olarak ta zorlanılan bu dönemde, Avrupa olarak sporculara sahip çıkıldığını, onların desteklendiğinin gösterilmesi gerekliydi. Bu kapsamda, yapmış olduğum çalışmayı kendilerine ilettim ve çok olumlu dönüşler aldım. Antrenör kadromuzda Milli antrenörlerimizden M. Babür Üstündağ’ın yanısıra Marcus Gustafson (İngiltere Milli Takım ant.) , Lara Broich (Almanya Milli Takım ant.) ve Omer Gendler (İsrail Milli Takım ant.) yer alacak. Proje lideri olarak görev alacağım ekipte, Türkiye’mizi Babür hocayla temsil etmekten son derece gurur duyuyoruz. Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Federasyon Başkanımız Fatih Karaca, çalışmama ilk günden beri destek veren M. Babür Üstündağ hocamız ve çalışmalarımızda destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Böyle bir projede yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen M.Babür Üstündağ ise ´´Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Samet Polat´ın sunduğu projenin kabul edilmesine çok mutlu oldum. Kendisini kutluyorum. Dünya için zor olan bu süreçte Proje Liderimiz Samet Polat ile birlikte çalışarak katkı sunacağım için gururluyum. Ülkemizi, Federasyonumuzu ve branşımızı onurla temsil edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum´´ diye konuştu.

02.05.2020

Diğer Haberler