Gençler Bölge Takım Yarışmaları sona erdi

Gençler Bölge Takım Yarışmaları; Bolu, Kayseri, Muğla ve Malatya´da yapılan müsabakalarla sona erdi.
Bölge Yarışmalarına 40 ilden, 69 kulüp, 135 takım katıldı. Erkeklerde 36 ilden 55 kulüp, 73 takım, kadınlarda ise 30 ilden 48 kulüp ve 62 takım müsabakalarda yer aldı. 

Marmara ve Karadeniz Bölge müsabakaları Bolu 3 bin kişilik Spor Salonu´nda oynandı. Marmara Bölge Yarışmalarında erkeklerde Yalova Belediyesi, kadınlarda Bu Piliç Spor, Karadeniz Bölge Yarışmalarında erkeklerde Çorum Belediye Spor, kadınlarda Çorum Gençlik ilk sırayı elde etti.
Ege Bölge maçları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Spor Salonu´nda organize edildi. Erkeklerde Altınordu, kadınalrda İzmir Büyükşehir Belediye Spor birinci sırada yer aldı. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölge müsabakaları Malatya Merkez Spor Salonu´nda başladı.
Doğu Anadolu Bölge Yarışmalarında erkeklerde ve kadınlarda Tatvan Belediye Spor birinciliği ele etti. Güneydoğu Anadolu Bölge Yarışmalarında erkeklerde Batman Gençlik, kadınlarda 1955 Batman Belediye Spor birinci oldu.
İç Anadolu ve Akdeniz Bölge karşılaşmaları Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu´nda yapıldı. Akdeniz Bölge Yarışmalarında erkeklerde Çukurova Üniversitesi, kadınlarda Hatay ASP ilk sırayı elde etti. İç Anadolu Bölge Yarışmalarında ise erkeklerde Etimesgut Belediyesi Gelişim Spor, kadınlarda ise Kocasinan Belediye Spor birinci sırayı aldı.

MARMARA / KARADENİZ BÖLGE BOLU SONUÇLAR

EGE BÖLGE MUĞLA SONUÇLAR

İÇ ANADOLU / AKDENİZ BÖLGE KAYSERİ SONUÇLAR

DOĞU / GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGE MALATYA SONUÇLAR

Türkiye Şampiyonası Bölge Kontenjanları

Akdeniz Bölgesinden 3 erkek ve 3 bayan takım,        
Doğu Anadolu Bölgesinden 3 erkek ve 3 bayan takım,
Ege Bölgesinden 3 erkek ve 3 bayan takım,
İç Anadolu Bölgesinden 4 erkek ve 4 bayan takım,
Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 3 erkek ve 3 bayan takım,
Karadeniz Bölgesinden 3 erkek ve 3 bayan takım,
Marmara Bölgesinden4 erkek ve 4 bayan takım, 

 
04.12.2019

Diğer Haberler