Gencler En İyi 12´ler

Gençler En İyi 12´ler

                                 

2016-2017 sezonu Gençler En İyi´ler Yarışmaları, sırasıyla, 01-02 Ekim 2016 İZMİR, 17-18 Aralık 2016  KIRŞEHİR,  14-15 Nisan 2017 ESKİŞEHİR, 06-07 Mayıs 2017 SAMSUN´da yapıldı.
Her organizasyona 12´şer sporcunun katıldığı yarışmalarda, katılımcılar, birbirleriyle lig usulü karşı karşıya geldiler. Her yarışma sonunda en az puan toplayan sporcu yerini bir sonraki yarışmada farklı iki isme bıraktı.
Genç Erkeklerde, Talha Yiğenler dört yarışmada da birinciliği kimseye kaptırmadı. Umut Emre Başsan, üç ikincilik, bir üçüncülük, Zihni Batuhan Şahin bir üçüncülük, Tugay Yılmaz birer ikincilik ve üçüncülük, Alican Şeker ise bir üçüncülük elde etti.
Genç Bayanlarda, dört yarışmada üç birincilik, bir ikincilik, Gülpembe Özkaya bir birincilik, üç ikincilik, Betül Nur Kahraman iki üçüncülük, Aybüke Öner ve Merve Nur Öztürk birer üçüncülük elde ettiler.                       

                              

                                 

1. ETAP  01-02 Ekim 2016 İZMİR

Genç Erkek                        

1-A. Talha YİĞENLER      ÇUKUROVA UNİV.          ADANA

2-Umut Emre BAŞSAN  YALOVA BLD. SPOR        YALOVA

3-Alican ŞEKER  MALATYA B.ŞEHİR          MALATYA

4-Tugay Sirzat YILMAZ   YALOVA BLD. SPOR        YALOVA

Genç Kız                              

1-Simay KULAKÇEKEN   BURSA B.ŞEHİR BLD.      İSTANBUL

2-Gülpembe ÖZKAYA    FENERBAHÇE     İSTANBUL

3-Aybüke ÖNER               ÇUKUROVA ÜNİV.          ADANA

4-Betül N. KAHRAMAN KOCASİNAN BLD.            KAYSERİ

 

2. ETAP 17-18 Aralık 2016  KIRŞEHİR

Genç Erkek                        

1-A. Talha YİĞENLER      ÇUKUROVA ÜNİV.          ADANA

2-Umut Emre BAŞSAN  YALOVA BLD. SPOR        YALOVA

3-Tugay Sirzat YILMAZ   YALOVA BLD. SPOR        YALOVA

4-Zihni Batuhan ŞAHİN ÇUKUROVA UNİV.          ADANA

Genç Kız                              

1-Simay KULAKÇEKEN   BURSA B.ŞEHİR BLD.      BURSA

2-Gülpembe ÖZKAYA    FENERBAHÇE     İSTANBUL

3-Betül N. KAHRAMAN KOCASİNAN BLD.            KAYSERİ

4-Merve Nur ÖZTÜRK   GENÇLİK SPOR                 ÇORUM

 

3. ETAP 14-15 Nisan 2017 ESKİŞEHİR

Genç Erkek                        

1-A. Talha YİĞENLER      ÇUKUROVA ÜNİV.          ADANA

2-Umut Emre BAŞSAN  YALOVA BLD. SPOR        YALOVA

3-Zihni Batuhan ŞAHİN ÇUKUROVA UNİV.          ADANA

4-Bilal Selim TOK              YALOVA BLD. SPOR        YALOVA

Genç Kız                              

1-Gülpembe ÖZKAYA    FENERBAHÇE     İSTANBUL

2-Simay KULAKÇEKEN   BURSA B.ŞEHİR BLD.      BURSA

3-Betül Nur KAHRAMAN             KOCASİNAN BLD.            KAYSERİ

4-Aybüke ÖNER               ÇUKUROVA ÜNİV.          ADANA

 

4. ETAP 06-07 Mayıs 2017 SAMSUN

Genç Erkek                        

1-A. Talha YİĞENLER      ÇUKUROVA ÜNİV.          ADANA

2-Tugay Sirzat YILMAZ   YALOVA BLD. SPOR        YALOVA

3-Umut Emre BAŞSAN  YALOVA BLD. SPOR        YALOVA

4-Zihni Batuhan ŞAHİN ÇUKUROVA UNİV.          ADANA

Genç Kız                              

1-Simay KULAKÇEKEN   BURSA B.ŞEHİR BLD.      BURSA

2-Gülpembe ÖZKAYA    FENERBAHÇE     İSTANBUL

3-Merve Nur ÖZTÜRK   GENÇLİK SPOR ÇORUM

 

4-Dilan TEK         B.Ş.B. ANKARASPOR      ANKARA

08.05.2017

Diğer Haberler