GÜNDÜZ KARDEŞLER BALKAN ŞAMPİYONU OLDU

Bulgaristan´da düzenlenen 46.Büyükler Masa Tenisi Balkan Şampiyonası´nda Çift Erkeklerde, İbrahim Gündüz/Ziver Gündüz kardeşler finalde bir diğer Türk ekibi Zihni Batuhan Şahin/Afşin Gül ikilisini 3-2 mağlup ederek Balkan Şampiyonu oldu. İlk turu bay geçen Gündüz kardeşler, çeyrek finalde Bulgar Varbaov/Eftimov çiftini 3-1,  yarı finalde İtalyan Cappuccio/Batuhan Ulucak ikilisini 3-1 yendi. 
Finalde, Romen ekibini yarı finalde mağlup eden Zihni Batuhan Şahin/Afşin Gül ikilisi ile karşılaşan Gündüz kardeşler karşılaşmayı 2-11, 11-8, 11-6, 7-11 ve 11-7´lik setlerden sonra 3-2 kazanarak ilk sırayı elde etti. Çift erkeklerde Zihni Batuhan Şahin/Afşin Gül ikilisi ikinciliği elde ederken, Batuhan Ulucak ise İtalyan partneri Cappuccio ile üçüncülüğü elde etti.

Çift Kadınlarda finalde Romen Alina Zaharia/Dragoman ikilisine 3-2 mağlup olan Sibel Altınkaya/Simay Kulakçeken çifti Balkan ikincisi oldu.

Karışık Çiftlerde Zihni Batuhan Şahin/Merve Öztürk finalde Romen Chirita/Dragoman ikilisine yenilerek Balkan ikinciliğini elde etti.

Tek Erkeklerde ise Batuhan Ulucak finalde Romen Chirita´ye mağlup olarak Balkan ikincisi oldu. 

Böylece Türkiye ferdi maçlarda bir Altın, dört Gümüş ve bir Bronz madalya elde ederek, Balkan Şampiyonasını Romanya´nın ardından ikinci sırada tamamladı.

19.09.2021

Diğer Haberler