Millilerimiz Çek Açık´ta mücadele etti

Genç ve Yıldız Milli takımlarımız Çekya´nın Hodonin kentinde 14-18 Şubat 2018 tarihlerinde düzenlenen Çekya Gençler ve Yıldızlar Açık Turnuvasından mücadele etti. Toplam 53 ülkeden 210´u erkek, 176´sı bayan olmak üzere 386 sporcunun mücadele ettiği Çek Açık Turnuvasında ülkemizi;
Genç Erkeklerde,Yalova Belediye Spor´dan  Umut Emre Başsan, Tugay Yılmaz, Bilal Selim Tok,
Genç Bayanlarda Kocasinan Belediye Spor´dan Özge Yılmaz, Çorum Gençlik´ten Merve Nur Öztürk, Fenerbahçe´den Gülpembe Özkaya,
Yıldız Erkeklerde Yalova Belediye Spor´dan Yücel Ocak, Zonguldak Özel İdare Yolspor´dan Özgür Yılmaz,
Yıldız Bayanlarda ise İstanbul BBSK´dan Feyza Demir, 1955 Batman Spor´dan Şükran Cangir temsil etti.

YILDIZLAR
Grubunu 1. tamamlayan Yücel Ocak, 1.turda Polonyalı Kosmal´a 3-2
Grubunu 2.tamamlayan Özgür Yılmaz, 1.turda Hitli Shroff´a 3-0 yenildi.
Yıldız Kızlarda Şükran Cangir ve Feyza Demir gruplarını 3.sırada tamamladılar.

YILDIZLAR ÇİFT
Yüzel Ocak/Özgür Yılmaz, ilk turu bye geçtikten sonra ikinci turda Romen Bujor/Chirita ile karşılaşacak.
Şükran Cangir/Feyza Demir ikilisi ise ilk turda Chen/Djordjevic (Aut) çiftini 3-1 yendi. 2.turda ise İrina Rus/Singeorzan 8Rom) çiftiyle karşılaşacak. 

GENÇLER
Grubunu 2.tamamlayan Tugay Yılmaz, 1.turda Karadağlı Radoviç´i 4-3 yendi, 2.turda Polonyalı Grela´ya 4-2 yenildi.
Grubunu 2.tamamlayan Umut Emre Başsan 1.turda Sırp Tepiç´i 4-3 yendi, 2.turda Litvanyalı Stankeicius´a 4-3 mağlup oldu.
Grubunu 1.tamamlayan Bilal Selim Tok, 1.turda Slovak Orac´ı 4-0 yendi, 2.turda Kanadalı Hazin´e 4-2 yenildi.
Grubunu 2.tamamlayan Özge Yılmaz, 1.turda Çek Penkavaova 4-1 yendi, 2.turda Birleşik Amerikalı Wang Amy´e 4-1 mağlup oldu.
Grubunu 1.tamamlayan Gülpembe Özkaya, 1.turu bye geçen Milli sporcumuz 2.turda Japon Okubo´ya 4-1 kaybetti.
Genç Kızlarda Merve Nur Öztürk grubunu 3. sırada tamamladı.

GENÇLER ÇİFT
Bosnalı Mujicic ile çift olan Umut Emre Başsan, ilk turu bye geçtikten sonra 2.turda Dobbelstein (Bel)/Hazin (Kanada) ikilisine 3-1 yenildi
Bilal Selim Tok/Tugay Yılmaz ikilisi, ilk turu bye geçtikten sonra ikinci turda Polonyalı Grela/Wlaszek çiftine 3*1 kaybetti.
Ukraynalı Tsiıpko ile çift olan Gülpembe Özkaya ilk turda Hinti Chitale/Kondu çiftini 3-1 yendi. 2.turda ise Slovak Kukulkova/Labosova çiftine 3-0 yenildi. Merve Nur Öztürk/Özge Yılmaz ikilisi ilk turda Goi Rui (SNG) / wANG aMY (abd) ikilisine 3-1 mağlup oldu.

TAKIM MAÇLARI
Genç Erkek Milli Takımımız grubunda, Macaristan´ı 3-2 yenerken, Arjantin´e 3-1, Cezayir´e 3-2 yenildi.
Genç Bayan Milli Takımımız grubunda, ev sahibi Çekya´yı 3-0 yenerken, Danimarka ve Çin´e 3-0 mağlup oldu.
Yıldız Erkek Milli Takımımız grubunda, İrlanda´yı 3-1 yenerken, İtalya´ya 3-2, Çin´e 3-0 kaybetti.
Yıldız Bayan Milli Takımımız grubunda, Hırvatistan´a 3-1, Ukrayna´ya 3-0 yenildi.

 
18.02.2018

Diğer Haberler