İslam Oyunlarında altın madalya Melek Hu´nun

İslam Konferansı Örgütü’ne üye ülkelerin katılımı ile gerçekleştirilen İslami Dayanışma Oyunları’nın dördüncüsü, Azerbaycan’ın başkenti Bakü´de devam ediyor. Türkiye´nin masa tenisinde A Bayan ve A Erkek Milli Takımlarıyla yer aldığı Oyunlarda ferdi maçlarında; bayanlar ferdide Milli sporcumuz Melek Hu, finalde Azerbaycan takımından Ning´i 4-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Final karşılaşmasını Federasyon Başkanımız Kerim KOÇ, Azerbaycan Ekonomi Bakanı aynı zamanda Azerbaycan Masa Tenisi Federasyon Başkanı Şahin Mustafayev ile birlikte izledi.

Toplam 10 ülkeden 18 sporcu mücadele ettiği bayanlar ferdi maçlarında Melek Hu Şampiyon

İlk turu bye geçen Melek Hu ise son 16 turunda Guyanalı Edghill´i 4-0 mağlup etti. Melek Hu çeyrek finalde Pakistanlı Kashif´i 4-0 yendi. Melek Hu yarı finalde Azerbaycan adına yarışan Wang´4-1 yenerek finale yükseldi. Milli sporcumuz Azerbaycan takımından Ning ile altın madalya maçına çıktı. Maçı 4-0 kazanan sporcumuz altın madalyanın sahibi oldu. 
İlk turu bye geçen Özge Yılmaz, son 16  turunda Pakistanlı Shabnam Bilal´i 4-0 yendi. Özge Yımaz, çeyrek finalde İranlı Shahsavari´ye 4-0 yenildi.

Toplam 13 ülkeden 24 sporcu mücadele ettiği erkekler ferdi maçlarında Ahmet Li bronz madalya maçını kaybetti

İlk turu bye geçen Milli sporcumuz Ahmet Li ise son 16 turunda Fildişi Sahilinden Kizito Oba´yı 4-0 yendi. Milli sporcumuz çeyrek finalde Suudi Arabistan´dan Alkhadiawi ´yi 4-1 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde İranlı Alamiyan Deronk´a 4-0 yenilen Ahmet Li, Katarlı Ping ile bronz madalya maçına çıktı. Müsabakayı 4-1 kaybeden Ahmet Li dördüncü sırayı aldı.
Batuhan Ulucak ilk turda Guyanalı Bryan´ı 4-0 yendi.Son 16 turunda ev sahibi ülkeden Yang´ı 4-3 yenen Batuhan Ulucak çeyrek finale yükseldi. Milli sporcumuz çeyrek finalde İranlı Alamian Darounk´a 4-0 yenildi.

TAKIM MAÇLARI 20 MAYIS´DA BAŞLAYACAK

İbrahim Gündüz, Ahmet Li ve Gençay Menge´nin mücadele edeceği Takım maçlarında ise A Erkek Milli takımımız çeyrek finalde Guyana ile karşılaşacak. Millilerimiz bu maçı geçtiğinde yarı finalde Azerbaycan - Filistin maçının galibi ile mücadele edecek.

Simay Kulakçeken, Melek Hu ve Özge Yılmaz´ın yer alacağı bayanlar takım maçlarında A Bayan Milli takımımız ise çeyrek finali maç yapmadan geçecek. Millilerimiz yarı finalde Guyana - İran maçının galibi ile oynayacak.

 

 

16.05.2017

Diğer Haberler