Millilerimiz Polonya Açık´ta mücadele etti.

Polonya´nın Spala kentinde devam eden ITTF Polonya Açık Turnuvası´nda Tek Erkeklerde İbrahim Gündüz ve Tek Bayanlarda Sibel Altınkaya, grup maçlarında başarılı olarak Ana Tablo´ya yükseldi.
Tek Erkeklerde eleme grubunda; İbrahim Gündüz, ev sahibi ülkeden Zandecki ve İspanyol Benito´yu aynı skorla 4-1 yendi. 
Tek Bayanlarda eleme grubunda Sibel Altınkaya, Norveçli Maja Gjelle´yi 4-0, Rus Anna Blazhko´yu ise 4-2 yendi. 
Talha Yiğenler eleme grubunda Polonyalı rakibini 4-1, Ukraynalı rakibini ise 4-3 yenerek bir üst tura çıktı. Milli sporcumuz Eleme turunda Japon Yukiya Uda´ya yenildi. Özge Yılmaz ise grubunu 2.sırada tamamladı.
Ana Tablo maçlarında İbrahim Gündüz, İranlı Nima Alamian´a 4-0, Sibel Altınkaya ise Rus Yana Noskova´ya 4-3 mağlup oldu.

Öteyandan, Çift Erkeklerde Slovak rakiplerini 3-0 yenen İbrahim Gündüz/Talha Yiğenler ikilisi Ana Tablo son 16 turuna kaldı. Avrupa Şampiyonu sporcularımız Hong Konglu Jiang/Lam Siu çiftine 3-2 yenildi.
Eleme turunda Polonyalı ve Fransız rakiplerini 3-0 ve 3-1´lik skorlarla geçen Sibel Altınkaya/Özge Yılmaz çifti ise Ana Tablo son 16 turunda Slovak Balazova/Çek Matelova ikilisine 3-2 mağlup oldu.

Polonya U21 Açık Turnuvasında ise Özge Yılmaz grubunda 3.sırda tamamlarken, İbrahim Gündüz Ana Tablo son 32, Talha Yiğenler ise Ana Tablo son 16 turunda veda ettiler.

Millilerimiz Polonya Açık´ta

Milli takım sporcularımız İbrahim Gündüz, Talha Yiğenler, Sibel Altınkaya ve Özge Yılmaz, ITTF tarafından düzenlenen Polonya Açık Turnuvası´nda mücadele edecekler.
Polonya´nın Spala kentinde düzenlenecek olan turnuvaya 41 ülkeden 160´ı erkek, 132´s, bayan olmak üzere toplam 292 sporcu katılacak.
Tek Erkeklerde eleme grubunda; İbrahim Gündüz, ev sahibi ülkeden Zandecki ve İspanyol Benito, Talha Yiğenler,  ev sahibi ülkeden Witkowski ve Ukraynalı Victor Yefimov ile mücadele edecek.
Tek Bayanlarda eleme grubunda Sibel Altınkaya, Norveçli Maja Gjelle ve Rus Anna Blazhko, Özge Yılmaz, Hintli Deshpande ve Macar Ambrus ile karşılaşacak.
İbrahim Gündüz, Talha Yiğenler ve Özge Yılmaz ayrıca Polonya Açık U21 Turnuvasında da maçlara çıkacak.

15.03.2018

Diğer Haberler