Milli Sporcularımız YGO Elemelerinde mücadele etti.

Milli sporcularımız Özge Yılmaz ve Tugay Yılmaz, Arjantin´in başkenti Buenos Aires´de Ekim ayında yapılacak olan Yaz Gençlik Olimpiyatları´nın Masa Tenisi Afrika Elemelerinde mücadele etti.
23-25 Mart 2018 tarihlerinde Tunus´ta yapılan eleme maçlarında Özge Yılmaz, 1.Tablo´da çeyrek finale, 2.tablo´da ise yarı finale kadar yükseldi.
Milli sporcumuz Sırp Sabina Surjan´a yenilerek finale çıkamadı.Tugay Yılmaz ise 1.Tablo´da ilk turda, 2.tablo da ise 2.turda yenilerek elendi. 
Millilerimiz daha önce Hırvatistan ve Çekya Hodonin´de yapılan elemelere katılmıştı.

Yaz Gençlik Olimpiyatları Masa Tenisi Elemeleri, Nisan´da Güney Amerika, Mayıs´ta Asya ve Haziran´da Kuzey Amerika elemeleriyle devam edecek.

ARŞİV BİLGİ  

2000, 2001, 2002 ve 2003 doğumlu Erkeklerde 32, Bayanlarda ise 28 sporcunun katıldığı Yaz Gençlik Olimpiyatları Avrupa Elemesinde ülkemizi erkeklerde Yalova Belediye Spor´dan Tugay Yılmaz, bayanlarda ise Kocasinan Belediye Spor´dan Özge Yılmaz temsil etti.

Tugay Yılmaz, 1.Eleme Turunda, Portekizli Jose Pedro Francisco´yu 4-1 yendikten sonra, Kanadalı Jeremy Hazin´e 4-1 yenildi. Milli sporcumuz 2.Eleme Turunda Polonyalı Artur Grela^ya 4-0 mağlup oldu. 
Özge Yılmaz, 1.Eleme Turunda İsveçli Christina Kallberg´i 4-2, Sırp Sabina Surjan´ı 4-3 mağlup ettikten sonra çeyrek finalde Romen Dragoman´a 4-3 yenildi. Milli sporcumuz, 2.Eleme Turunda ise Danimarkalı Sophie Walloe´yi 4-2, Slovak Kukulkova´yı 4-1 yendikten sonra çeyrek finalde Hintli Archan Kamath´a 4-1 mağlup oldu. 


19.03.2018

Diğer Haberler