Süper Lig 4.etap maçları Bursa´da tamamlandı

Süper Lig 4.etap karşılaşmaları Bursa Atatürk Spor Salonunda oynanan ikinci gün Bayan ve Erkek maçlarıyla tamamlandı. 

Bursa etabıyla, Türkiye Süper Ligi´nde ilk devre tamamlanmış oldu.  
Beşiktaş ilk yarıyı 15 maçta 15 galibiyetle yenilgisiz tamamlarken, Fenerbahçe ikinci, Koza Wos Tenis üçüncü, Türk Telekom dördüncü, Sarkuysan beşinci, İstanbul Büyükşehir altıncı, Gaziosmanpaşa Belediye yedinci ve Divapan sekinzi sırayı aldı.
Bayanlarda ise Bursa Büyükşehir ilk yarıyı yenilgisiz lider kapattı. Fenerbahçe ikinci TİGEM üçüncü, Kocasinan Belediye dördüncü, Çorum Gençlik beşinci, Bursaspor altıncı, Pendik Belediye yedinci, Yalova Belediye ise sekinci sırayı elde etti.
Ligi ilk sekiz içinde bitiren takımlari Ligin ikinci yarısında Play-off grubunu oluşturacaklar ve tek devre lig usulüne göre birbirleriyle karşılaşacaklar. Play-off takımları İkinci devre oynayacakları maçlara rakipleriyle ilk devrede yaptıkları maçları taşıyabilecekler.
İlk sekize giremeyen Erkeklerde; Expotim, Yalova Belediyesi, Çukurova Üniversitesi, Şahinbey Belediye, Girne Amerikan Üniversitesi, TED, Bursaspor ve Adana MTİ ile Bayanlarda; Çukurova Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir, Bu Piliçspor, Antalyaspor, Kocaeli BŞB Kağıtspor, BŞB Ankaraspor, Türk Telekom ve İstanbul VMTD takımları ise Klasman Grubunda tek devre karşılaşacaklar. Klasman Grubu takımlar İkinci devre oynayacakları maçlara rakipleriyle ilk devrede yaptıkları maçları taşıyabilecekler.

Türkiye Süper ligi´nde ikinci yarı 31 Mart-1 Nisan 2018 tarihlerinde yapılacak olan Kocaeli etabı ile başlayacak ve 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul etabıyla tamamlanacak. 

SÜPER LİG 4.ETAP BURSA MAÇ SONUÇLARI VE PUAN DURUMLARI

SÜPER LİG MAÇ AYRINTILARI 04.12.2018
 

 SÜPER LİG
ERKEK TAKIMLAR SIRALAMASI
S Takımlar İli O G M P
1  BEŞİKTAŞ İSTANBUL 15 15 0 30
2  FENERBAHÇE İSTANBUL 15 14 1 29
3  KOZA WOS TENİS SPOR   İSTANBUL 15 13 2 28
4  TÜRK TELEKOM SPO ANKARA 15 11 4 26
5  SARKUYSAN KOCAELİ 15 10 5 25
6  İSTANBUL BBSK İSTANBUL 15 10 5 25
7  GAZİOSMANPAŞA BLD. GSK İSTANBUL 15 9 6 24
8  DİVAPAN SPOR DÜZCE 15 8 7 23
9  EXPOTİM SPOR İSTANBUL 15 7 8 22
10  YALOVA BLD. GENÇLİK SPO YALOVA 15 7 8 22
10  ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ANKARA 15 6 8 21
12  ŞAHİNBEY BLD. GENÇLİK  GAZİANTEP 15 4 11 19
13  GİRNE AMERİKAN ÜNİV. KKTC 15 3 12 18
14  TENİS ESKRİM DAĞCILIK İSTANBUL 15 2 13 17
15  BURSASPOR BURSA 15 1 14 16
16  MASA TENİSİ İHTİSAS ADANA 15 0 15 15
 SÜPER LİG
KADIN TAKIMLAR SIRALAMASI
S Takımlar İli O G M P
1  BURSA B.ŞEHİR BLD. SPOR BURSA 15 15 0 30
2  FENERBAHÇE İSTANBUL 15 14 1 29
3  TİGEMSPOR ANKARA 15 13 2 28
4  KOCASİNAN  BLD. SPOR KAYSERİ 15 11 4 26
5  GENÇLİK SPOR ÇORUM 15 11 4 26
6  BURSASPOR BURSA 15 9 6 24
7  PENDİK BLD. SPOR İSTANBUL 15 8 7 23
8  YALOVA BLD. GENÇLİK SPOR YALOVA 15 7 8 22
9  ÇUKUROVA ÜNİVERSİTES ADANA 15 6 9 21
10  İSTANBUL BBSK İSTANBUL 15 6 9 21
11  BU PİLİÇ SPOR BALIKESİR 15 6 9 21
12  ANTALYA SPOR ANTALYA 15 4 11 19
13  KOCAELİ B.ŞEHİR BLD.  KOCAELİ 15 4 11 19
13  B.ŞEHİR BLD. ANKARA SPOR ANKARA 15 3 12 18
13  TÜRK TELEKOM ANKARA 15 3 12 18
16  İSTANBUL VMT İSTANBUL 15 0 15 15

Not: Kırmızı renkle belirtilen takımlar Süper Ligin 2.devresinde Play-off Grubunu,
Siyah renkli olan takımlar ise Klasman Grubunu oluşturacak.

 

04.02.2018

Diğer Haberler