MEDYA AKREDİTASYONLARI

Sayın Medya Mensubu,

Türkiye´de Masa Tenisi´nin sevilmesi ve tanınması görevini üstlenen Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, hedef ve amaçlarının en büyük destekçileri olan siz Medya Mensuplarına daha iyi hizmet verebilmek adına Medya Akreditasyon sürecini başlatmıştır.

Medya Akreditasyon süreci, sezon boyunca Masa Tenisi maçlarını takip etmek isteyen medya mensuplarının mesleki çalışmalarını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. 
Medya Akreditasyonumuz, sezon boyunca Masa Tenisi faaliyetlerimiz hakkında bülten almak isteyen ve Federasyonumuzun çalışmalarını yakından takip etmek isteyen tüm medya mensuplarına açıktır.

Federasyonumuzdan Medya Akreditasyonu yaptırmayan hiç bir basın mensubu müsabaka alanına alınmayacak, Lig ve Şampiyonalar öncesi ve sonrasında düzenlenecek Basın Toplantılarına giremeyecek, Milli takım sporcu, antrenör veya idarecilerinden demeç alamayacak ve röportaj yapamayacaktır.
Bu kurallar Sarı Basın Kartı sahibi Medya Mensupları için geçerli olmayacaktır. Ulusal Akreditesi olmayan Sarı Basın Kartı sahibi Medya mensupları ise Günlük Akredite yaptırarak görevlerini yapabileceklerdir.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu yeni dönem Medya Akreditasyon kart başvuruları bugün itibariyle başlamış olup, Ulusal Akreditasyon 31 Aralık tarihine kadar devam edecektir.
Bu tarihten sonra sadece her müsabaka için Günlük Akreditasyon uygulaması yapılacaktır.
Ulusal Akreditasyon ile Günlük Akreditasyon arasındaki farklılığı Medya Yönetmeliğimizde bulabilirsiniz.

Masa Tenisi maçlarını takip etmek isteyen medya mensupları, TMTF MEDYA AKREDİTASYON FORMU doldurup, istenen belgeleri  tarafımıza göndererek, akreditasyon sürecini başlatabilirler.
Akredite olmak için verilen bilgilerinizin uygun görülmesi durumunda başvuru süreci tamamlanacak, Akreditasyon kartınız sizlere teslim edilecektir.

İSTENEN BELGELER
1- Akreditasyon Formu
2- Bir adet vesikalık fotoğraf
3- Sarı Basın Kartı yada Kurum Kartı fotokopisi
4- Basın Mensubunun; bağlı bulunduğu Medya Kurumundan Sorumlu Müdür yada Yazı İşleri Müdürünün imzalı görevlendirme yazısı

örnek:
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu´nun 2017-2018 sezonunda düzenleyeceği müsabakalarda Kurumumuz adına (Muhabir/Foto Muhabir/Yazar) ..... ...... görev yapacaktır.
Gerekli Akreditasyon sürecinin başlatılmasını rica ederiz. Müdür/imza

Not: İstenen belgeler dijital ortamda tmtfmedya@gmail.com e-posta adresine gönderilecektir.

TMTF MEDYA YÖNETMELİĞİ 

 

01.06.2017

Diğer Haberler