Samsun Kuruluşlar arası Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yaptı

16. kuruluşlar arası Masa tenisi Türkiye şampiyonası Samsun´un ev sahipliğinde 21-24 Temmuz 2018 tarihleri arasında Batı Park Okçuluk Spor Salonunda düzenlendi. 24 Temmuz 2018 oynanan yarı final, final ve üçüncülük, dördüncülük maçlarının ardından düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

İlk adım Okçuluk Tesisleri´nde Süper Lig’te 12 takım, 1. Lig’te 48 takım ve Kadınlar Liginde 12 takımın, 300 sporcuyla katıldığı yarışmada, Süper Lig kategorisinde Düzce ekibi Divapan Spor Kulübü şampiyon olurken, Ankara Türk Telekom ikinci, İstanbul Alarko Alsim üçüncü ve İstanbul İzocam dördüncü olmuştur.

1. Lig Erkeklerde Kocaeli temsilcisi Pimsa şampiyon olarak, Ankara Aca Metal ikinci, Trabzon Büyükşehir Belediyesi üçüncü, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü dördüncü olarak süper lig’e yükseldiler.

Kadınlar Lig´in de ise Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü şampiyonluk kupasına uzandı. Ankara Hayvancılık Genel Müdürlüğü ikinci, İstanbul Türk Hava Yolları üçüncü ve İstanbul Güreli Yeminli MM dördüncü sırayı aldılar.

1. Lig Erkeklerde şampiyon olan Kocaeli ekibi Pimsa Spor Kulübü, ikinci olan Ankara Temsilcisi Aca Metal Spor Kulübü, üçüncü olan Trabzon Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve dördüncü olan Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Spor Kulübü Süper Lig´e yükselme sevinci yaşadı.

Dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Sn. Ahmet Güral Karayılmaz, TMTF Genel Sekreteri Sn. Zafer Altuntaş, İlkadım Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sn. Murat Turan, Canik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü ve Samsun Masa Tenisi İl Temsilcisi Sn. Osman Abanoz, TMTF Kuruluşlar Kurulu Başkanı Sn. Şener Filiz, Samsun Masa Tenisi il temsilcisi yardımcısı Sn. Vedat Demirci, TMTF MHK üyesi Sn. Nuri Akın, ve Sn. Veliddin Kırlı taktim etti.

2018 YILI KURULUŞLAR LİGİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI DERECEYE GİREN TAKIMLAR

SÜPER LİG ERKEKLER

1- DİVAPAN       DÜZCE
2- TÜRK TELEKOM           ANKARA
3- ALSİM ALARKO           İSTANBUL
4- İZOCAM         İSTANBUL
5- İGDAŞ-B         İSTANBUL
5- THY   İSTANBUL
5- BARO               KONYA
5- ATAKUM HALK EĞTİM MRK. SAMSUN
9- İGDAŞ             İSTANBUL
9- NOVARTİS     KOCAELİ
9- TİGEM             ANKARA
9- ENERJİ BAKANLIĞI     ANKARA

1.LİG ERKEKLER

1- PİMSA             KOCAELİ
2- ACA METAL   ANKARA
3- BÜYÜK ŞEHİR BEL.      TRABZON
4- ORMAN BÖLGE MÜD.             ARTVİN
5- ANADOLUBANK         SAMSUN
5- SUNAR GRUP              ADANA
5- MİGROS         İZMİR
5- 1. HAVA İKMAL BAKIM MRK.               ESKİŞEHİR
9- SODA SANAYİİ             MERSİN
9- ADANA YMM ODASI ADANA
9- KBS   KOCAELİ
9- MERSEN         KOCAELİ
9- 100. YIL ÜNİVERSİTESİ              VAN
9- YAKAR TEKSTİL            İSTANBUL
9- MAKİNA MÜHENDİSLERİ OD.               TRABZON
9- GHSİM            RİZE

KADINLAR LİGİ

1- GHSİM            ZONGULDAK
2- HAYGEM        ANKARA
3- TÜRK HAVA YOLLARI                İSTANBUL
4- GÜRELİ YMM               İSTANBUL
5- SAĞLIK BAKANLIĞI    ANKARA
6- İL HALK EĞİTİM MERK.            BİTLİS
7- ASSİTT REHBERLİK      GİRESUN
8- PAMUKKALE ÜNV. HASTANESİ           DENİZLİ
9- ENERJİ BAKANLIĞI     ANKARA
10- AİLE ve SOSYAL POL. MERK.               EDİRNE
11- GUATIR ARAŞTIRMA ve EĞİTİM HAST.          RİZE
12- İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ          EDİRNE

25.07.2018

Diğer Haberler