TMTF STRATEJİK PLANI

STRATEJİK PLAN

a)      Sportif Hedefler,

Ülkemizde 81 ilde faal olan masa tenisinde lisanslı sporcu sayısını 50.000’e, kulüp sayısını 5000’e yükseltme hedefiyle çeşitli kurum ve kuruluşlar ile birlikte çalışmalar yürütülmektedir.
Yurtdışında ülkemizi başarı ile temsil ederek madalya kazanabilecek sporcular yetiştirirken ve başarının sürekliliğini sağlamak için de altyapıdaki elit sporcuların desteklenmesi öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

b)       Olimpik Hedefler

2021 Tokyo Olimpiyatlarına 2 bayan, 2 erkek sporcu ile kota alabilmek için şansımız devam etmektedir. Olimpik hedefler doğrultusunda sporcularımızın puanlı turnuvalara azami ölçüde katılmaları sağlanmakta, teknik kadronun görüşleri doğrultusunda hedef turnuvalar belirlenmektedir. Bir yandan 2021 Tokyo Olimpiyatlarına kota alabilmek için mücadelemiz devam ederken, bir yandan da 2024 Paris Olimpiyatları için altyapıdan gelen sporcular desteklenecektir.

c)        Eğitim Planlaması

Elit sporcuların ortaya çıkarılmasında büyük öneme sahip nitelikli antrenör yetiştirilmesi için ulusal ve uluslararası düzeyde kurs ve seminerler düzenlenmektedir. Aynı zamanda sporcu ve hakem gelişimi için de eğitim faaliyetlerimiz devam etmektedir.

d)       Altyapı ve Projeler

Federasyonumuz proje ortakları ve sponsorlar aracılığıyla masa tenisinin ülke genelinde gelişimi için her dönem çeşitli tanıtım ve gelişim faaliyetleri düzenlemektedir. Devam etmekte olan bazı projelerimiz «UÇAN RAKETLER» ve «BİR GELECEK PROJESİ» olarak sayabiliriz.

Altyapıda faaliyet gösteren kulüplerimize Federasyonumuzca malzeme desteği sağlanmakta olup, bu kulüplerde başarılı olan sporcular Milli takım teknik kadrosu tarafından takip edilerek, gelişimleri için gelişim kamplarına ve turnuvalarına davet edilmektedir.

e)       Sosyal Hedefler

Federasyonumuz faaliyetlerine engelli sporcularımızın da katılabilmesi sağlanmış olup, protokol gereği özel sporculardan oluşan bay-bayan milli takımları liglerimizde mücadele etmektedir. Ayrıca bedensel engelli sporcular liglerimizde oynayan birçok kulübün kadrosunda yer alarak başarıyla mücadele etmektedir.

Federasyonumuzun imkanları doğrultusunda özel eğitim merkezlerine ve imkanı olmayan okullara yapılan malzeme desteği devam edilecektir.

f)        Mali Hedefler

Federasyonumuzun yıllık bütçesi Bakanlığımız ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığının yardımlarının yanında diğer özel gelirlerden oluşmaktadır. Amacımız, Bakanlığımızın sağladığı bütçe desteğini en verimli şekilde ve hedefler doğrultusunda kullanırken, özel gelirlerimizi, sponsorluktan gelecek ayni ve nakdi desteği de artırmaktır. Federasyonumuzda 2019 ve 2020 yıllarında mali yönden ciddi bir disiplin sağlanmış olup, mali hedefimiz her sene sonu gelir-gider dengesi baz alınarak hareket edilmektedir.

03.02.2021

Diğer Haberler