U21 Ferdi Şampiyonası

U21 Ferdi Şampiyonası

2018 Balkan Şampiyonsı - Edirne (Türkiye)

44.Balkan Şampiyonası 1-5 Ağustos 2018 tarihleri arasından 11 ülkeden 37´si erkek, 28´i bayan 65 sporcunun katılımı ile Edirne´de düzenlendi. Mimar Sinan Spor Salonunda oynanan maçlar sonunda Türkiye Tek Erkeklerde ve Çift Bayanlarda Balkan Şampiyonu olarak altın madalya kazandı. Millilerimiz ayrıca Karışık çiftlerde gümüş, tek bayanlar, Karışık çiftlerde iki olmak üzere, çift bayanlar ve çift erkeklerde 5 bronz madalya kazandı.
Tek Erkeklerde Milli sporcumuz Talha Yiğenler finalde Sırbistan´dan Marinkovic´i 4-2 yenerek Balkan Şampiyonluğuna ulaştı. 
Çift Bayanlarda ise Milli sporcularımız Betül Nur Kahraman/Merve Nur Öztürk ikilisi finalde Romen Alina Zaharia/Elena Zaharia çiftini 8-11, 14-12, 14-16, 11-8 ve 11-8´lik setlerden sonra 3-2 mağlup ederek Balkan Şampiyonu oldular.

Karışık Çiftlerde Türkiye, bir gümüş, 2 bronz madalya kazandı. Talha Yiğenler/Aybala Koçal ikilisi, final maçında Manole/Alina Zaharia çiftine 3-0 yenilerek ikinci olurken, Yarı Finale yükselme başarısı gösteren Umut Emre Başsan/Dilan Tek ikilisi ile Afşin Gül/Merve Nur Öztürk ikilisi üçüncülüğü elde etti.
Türkiye ayrıca, Tek Bayanlar yarı finalinde yenilen Aybala Kocal, Çift Erkekler Yarı finalinde mağlup olan Bilal Selim Tok/Tugay Yılmaz ve Çift Bayanlar Yarı Finalinde yenilen Gülpembe Özkaya/Aybala Kocal ile de Balkan üçüncülüğü elde etti.

Şampiyonada tek bayanlarda Romanya´dan Alina Zaharia, Çift erkeklerde Bulgaristan´dan Denis Bekir/Todorov ikilisi Balkan Şampiyonu oldular.

2017 Balkan Şampiyonsı - Karadağ

2017 Masa Tenisi U21 Balkan Şampiyonası 2-6 Ağustos 2017 tarihleri arasında Karadağ´ın Podgorica kentinde yapıldı. Şampiyonada ülkemizi 8 sporcu temsil etti. U21 Milli takımımızda İbrahim Gündüz, Ziver Gündüz ve Talha Yiğenler (Beşiktaş), Tugay Şirzat Yılmaz ve Ece Haraç (Yalova Belediyesi), Betül Nur Kahraman ve Özge Yılmaz (Kocasinan Belediyesi), Aybüke Öner (Çukurova Üniversitesi) yer aldı.

Karadağ´ın başkenti Podgorica kentinde düzenlenen 2017 Masa Tenisi U21 Balkan Şampiyonası’nda ferdi maçlarda beş birincilik, dört ikincilik ve beş üçüncülük elde eden Türkiye takım halinde U21 Balkan Şampiyonu oldu. Türkiye, takım müsabakalarında da hem Erkeklerde, hem bayanlarda Balkan Şampiyonu olmuştu.
Tek Erkeklerde Talha Yiğenler birinci, İbrahim Gündüz ikinci, Tugay Yılmaz üçüncü olurken, Tek Bayanlarda Özge Yılmaz ilk sırayı aldı. Ece Haraç ikinci, Betül Nur Kahraman ve Aybüke Öner ise üçüncü oldu.
Çift Erkeklerde İbrahim Gündüz/Talha Yiğenler çifti birinci, Ziver Gündüz/Tugay Yılmaz çifti üçüncülüğü elde ederken, Çift Bayanlarda Özge Yılmaz/Ece Haraç çifti birinci, Betül Nur Kahraman/Aybüke Öner çifti ise ikinci oldu.
Karışık çiftlerde  İbrahim Gündüz /Özge Yılmaz çifti ilk sırayı elde ederken, Talha/Aybüke Öner ikilisi ikinci, Ziver Gündüz/Betül Nur Kahraman ikilisi ise üçüncü sırayı aldı.
Böylece Türkiye U21 Milli takımı sporcuları elde ettikleri beş birincilik, dört ikincilik ve beş üçüncülük ile takım halinde U21 Balkan Şampiyonluğunu kazandılar.