ETTU Cup 2019

ETTU Cup 2019

3.TUR RÖVANŞ PROGRAMI

24 Kasım 2018

saat 17:00 Türk Telekom - Fortune Kyiv
saat 18:00 Cajasur Priego TM - Fenerbahçe
saat 19:00 TTV Lybrae Heerlen - Fenerbahçe

3.TUR İLK MAÇLARI

ETTU Cup 3.tur karşılaşmaları 17 Kasım 2018 Cumartesi günü oynandı. 3.tur karşılaşmalarında 3 temsilmiz Fenerbahçe Erkek, Fenerbahçe Bayan ve Türk Telekom Erkek takımları rakipleriyle karşılaştılar.

İSTANBUL´DA ÜST ÜSTE İKİ MAÇ VARDI

Erkekler ETTU Kupası´nda ilk iki turu bye geçen Fenerbahçe, İspanya´nın Cajasur Priego TM ekibiyle İstanbul´da mücadele etti.
Metro Enerji Salonu´nda oynanan mücadelelerde Mohamed El-Beiali, Mesud Farahmand ve Afşin Gül´den oluşan Fenerbahçe Erkek Takımı, İspanya’nın Cajasur Priego TM takımına 3-1 mağlup oldu. Bu karşılaşmanın rövanşı 24 Kasım 2018 günü İspanya´da oynanacak.
Bayanlar ETTU Kupası´nda ise bu kupayı 2012 ve 2013 yıllarında müzesine götüren Fenerbahçe bayan takımı 3.tur ilk maçını İstanbul´da yaptı.
İlk iki turu bye geçen Fenerbahçe, Nadezhda Bogdanova, Sibel Altınkaya ve Gülpembe Özkaya’dan kurulu kadrosuyla Hollanda ekibi TTV Lybrae Heerlen´e 3-1 yenildi. Bu karşılaşmanın rövanşı 23 Kasım 2018 günü Hollanda´da oynanacak.

TELEKOM İLK MAÇINI DEPLASMANDA YAPTI

Erkekler ETTU Kupası´nda ilk iki turu gruplarda derece yaparak geçen Türk Telekom, Ukrayna´nın Fortune Kyiv takımıyla ilk maçını deplasmanda yaptı. Fahrettin Ekmekçi, İrfan Tavukçuoğlu ve Paata Pirtskhalava´dan kurulu Ankara ekibi rakibine 3-0 mağlup oldu. Bu karşılaşmanın rövanşı 24 Kasım 2018 günü saat 17:00´de Ankara´da oynanacak.

2.TUR

ETTU Cup ikinci turunda; Kadınlarda TİGEM Spor ile Yalova Belediye Spor, Erkeklerde ise Türk Telekom mücadele etti. Grubunu ikinci sırada tamamlayan Türk Telekom 3.tura yükseldi.
Temsilcimiz İspanya´da düzenlenen B Grubu maçlarında Portekiz´in ADC Ponta do Pargo ve ev sahibi İspanya´nın Universidad De Burgo takımlarını aynı sonuçla 3-1 yenerken, son maçında Fransız ekibi PPC Villeneuvois´e 3-2 mağlup oldu. Grubunu ikinci sırada tamamlayan Türk Telekom ETTU Cup´da 3.tura yükseldi.
Kadınlarda ise aynı grupta mücadele eden Yalova Belediye Spor ile TİGEM, Çekya´daki D grubu maçlarında ilk ikiye giremeyerek Avrupa Kupalarına veda ettiler.

3.tura yükselen Türk Telekom takımımızı tebrik ederiz. 

D GRUBU SONUÇLAR

TT Moravsky Krumlov - Yalova Belediye Spor : 3-0
Tigem Spor - TTV Lybrae Heerlen : 3-2
Yalova Belediye Spor  - Tigem Spor : 3-1
TT Moravsky Krumlov - Tigem Spor :3-2
TTV Lybrae Heerlen - Yalova Belediye Spor:3-0

B GRUBU SONUÇLAR

ADC Ponta do Pargo - Türk Telekom: 1-3 
Türk Telekom  - Universidad De Burgos: 3-1
PPC Villeneuvois - Türk Telekom :3-2

1.TUR

2018-2019 sezonu ETTU Cup ilk tur maçları 29-30 Eylül 2018 tarihlerinde oynanandı. Erkeklerde Türk Telekom, Sarkuysan ve Divapan, bayanlarda ise Yalova Belediyespor ülkemizi temsil etti.

TÜRK TELEKOM 2.TURA YÜKSELDİ
Erkekler ETTU Cup´da Türk Telekom, Belçika´nın ev sahipliğini yaptığı A Grubunda mücadele etti. Hırvat takımı STK Libertas Marinkolor´a 3-2, Belçika´dan Logis Auderghem´e 3-0 yenilmesine rağmen temsilcimiz Ukrayna´nın CE MSC Tennis Academy ekibini 3-1, Hollanda´nın TTV Hercules takımını da 3-2 yenerek, set averajıyla ikinci sırayı alarak, 2.tura yükseldi. 

DİVAPAN VE SARKUYSAN ELENDİ
Erkekler ETTU Cup´da ülkemizi temsil eden Divapan ve Sarkuysan takımları Fransa´daki B Grubunda ITAS DTK 70 (Hol), PPC Villeneuvois (Fra) ve GDCS Juncal (Por) ile mücadele etti. Grubunda ilk iki sırayı alamayan Divapan ve Sarkuysan ETTU Cup´a veda etti.

YALOVA BELEDİYESİ 2.TURDA
Kadınlar ETTU Cup´da Yalova Belediyesi, Belçika´da düzenlenen A Grubunda İsveç´in Sparvagen TTC takımına yenilmesine rağmen Belçika´nın TT Vedrinamur ekibini 3-0, Yunanistan temsilcisi Sarises Florinas´ı ise 3-1 yenerek grubunu ikinci sırada tamamladı ve 2.tura yükseldi.  

TİGEM VE FENERBAHÇE İLK TURU BYE GEÇTİ
TİGEM Spor, Kadınlar ETTU Cup´a 2.turdan başlayacak. Ankara temsilcisi Çekya´da yapılacak D Grubunda ev sahibi TT Moravsky Krumlov ve 1.turdan gelen iki takımla mücadele edecek.  Fenerbahçe ise Erkekler ve Kadınlar ETTU Cup´a 3.turdan başlayacak.

2.tur Grup maçları 20-21 Ekim 2018 tarihleri arasında oynanacak.

SONUÇLAR

ERKEKLER ETTU CUP 1.TUR GRUPLAR

A Grubu (Belçika)
Türk Telekom - STK Libertas Marinkolor (Cro): 2-3 
Türk Telekom - CE MSC Tennis Academy (Ukr): 3-1
Türk Telekom - Logis Auderghem (Bel): 0-3
Türk Telekom - TTV Hercules (Hol): 3-2

B Grubu (Fransa)
Sarkuysan - Divapanspor: 3-0
Sarkuysan - ITAS DTK 70 (Hol): 3-2
Sarkuysan - PPC Villeneuvois (Fra): 0-3
Sarkuysan - GDCS Juncal (Por): 2-3
Divapanspor - ITAS DTK 70 (Hol):0-3 
Divapanspor - PPC Villeneuvois (Fra): 0-3
Divapanspor - GDCS Juncal (Por): 0-3

BAYANLAR ETTU CUP 1.TUR GRUPLAR

A Grubu (Belçika)
Yalova Belediyesi - TT Vedrinamur (Bel): 3-0
Yalova Belediyesi - Sparvagen TTC (Swe): 1-3
Yalova Belediyesi - Sarises Florinas (Yun): 3-1