Takımlar Türkiye Küçükler Şampiyonası

Takımlar Türkiye Küçükler Şampiyonası

Ankara’da düzenlenen 2017 Küçükler Türkiye Şampiyonası takım maçlarında hem erkeklerde, hem de bayanlarda İstanbul BBSK  şampiyonluğa ulaşan ekip oldu.

Türkiye Masa Tenisi Federasyon faaliyet programında yer alan 2017 Küçükler Türkiye Şampiyonası takım maçları Ankara Mamak Spor Salonunda oynandı. Küçükler yaş kategorisinde 1 Ocak 2004 ve sonrası doğumlu lisanslı sporcuların katıldığı Küçükler Türkiye Şampiyonası’na grup elemelerini geçen 23’er erkek ve bayan takımı katıldı.
Toplam 16 masa tenisi masası ile başlayan grup ve klasman maçlarının tamamlanmasının ardından final serisinde masa sayısı ikiye indirilirken, erkeklerde ve bayanlarda finale yükselen takımların sporcuları tek, tek anons edilerek seremoniye çağrıldı.Küçük erkek finali ile Küçük bayan finali aynı anda başlarken, gerek maçları biten takımların sporcuları, gerekse veliler ve masa tenisi severler Mamak Spor Salonunun tamamen doldurdu.

Küçük Erkeklerde şampiyonluğu finalde B.Ş.B.Ankaraspor’u 3-1 mağlup eden İstanbul BBSK takımı kazandı.Turuncu-lacivertli ekip, son 16 turunda Antalyaspor’u, çeyrek finalde Çorum Spor İhtisas’ı, yarı finalde ise Çorum Belediye Spor’u aynı sonuçla 3-0 mağlup ederek finale yükseldi.
B.Ş.B. Ankaraspor ise finale gelinceye kadar Traker Spor’u 3-0, Amasya Çalık Yedaş’ı 3-1 ve Yalova Belediye Spor’u 3-0 mağlup etti. Erkeklerde üçüncülüğü Çorum Belediye Spor’u 3-1 mağlup eden Yalova Belediye Spor elde etti.
Küçük Bayanlarda şampiyonluğu finalde Isparta Ispartes Spor’u 3-0 yenen İstanbul BBSK takımı kazandı. İstanbul temsilcisi son 16 turunda Zonguldak Özel İdare Yol Spor’u, çeyrek finalde Kasımpaşa Erok Spor’u, yarı finalde ise İzmir B.Ş. Belediye Spor’u aynı sonuçla 3-0 mağlup etti.
Isparta Ispartes Spor ise finale gelinceye kadar sırasıyla Bursa B.Ş. Belediye Spor, 1955 Batman Belediye Spor ve Kütahya Seramik Spor’u mağlup etti. Bayanlarda üçüncülüğü Kütahya Seramik Spor’u 3-2 yenen İzmir B.Ş. Belediye Spor elde etti.