Kuruluşlar arası Türkiye Şampiyonası

Kuruluşlar arası Türkiye Şampiyonası

2016-2017 sezonu Kuruluşlar arası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası Yarışma Talimatı

1) 15. Kuruluşlararası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası 5-7 Mayıs 2017 tarihlerinde Kıbrıs/Girne 23 Nisan İlk okulu Spor Salonunda yapılacaktır.
2) Müsabakalarını lig veya şampiyona olarak tamamlayan iller, İL TEMSİLCİSİ vasıtası ile kendi ilinde yapılan müsabakalara katılan toplam takım adedi dahil müsabaka sonuçlarını 14 Nisan 2017 tarihine kadar Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Müesseseler Kuruluna bildirmesi gerekmektedir.
3) TMTF tarafından il temsilcilerine gönderilen ve Federasyon web sayfasında yayınlanan Yarışma Talimatı ve Yönetmeliğine uygun oynayan, erkeklerde 10 takımdan fazla 20 takımdan az kuruluşun katıldığı lig organize eden illerden ilk 2 takım, 20 takımdan fazla 30 takımdan az kuruluşun katıldığı lig organize eden illerden ilk 3 takım, 30 takımdan fazla kuruluşun katıldığı lig organize eden illerden ilk 4 takım şampiyonaya katılabilecektir. 4 takımdan fazla 10 takımdan az kuruluşun katıldığı lig veya şampiyona organize eden diğer illerden ise birinci sırayı alan takım şampiyonaya katılabilecektir.Ayrıca Kuruluşlar Masa Tenisi Spor Kulübü Derneklerinin çatısı altında TMTF kuruluşlar yarışma yönetmeliğine uygun olarak düzenlenen kuruluşlar ligi müsabakalarının sonuçları o ilin temsilcisine gönderilecek olup yarışma talimatında belirlenen kontenjan adedi kadar ilgili derneklerden Türkiye Şampiyonasına takım alınabilecektir. Yarışma Talimatı ve Yönetmeliğine uygun olarak lig düzenlemeyen Kuruluş derneklerinin sonuçları dikkate alınmayacaktır. Katılım sayısının az veya fazla olması halinde TMTF Müesseseler Kurulu illerin kontenjanını ayrıca belirler ve duyurur. Katılmayan kuruluşların yerine bir alt sıradaki kuruluş takımı yer alabilecektir. Kadın takımlarında kontenjan uygulanmayacaktır.
4) Türkiye Şampiyonasına katılacak takımlardan katılım bedeli alınmayacaktır. Kuruluşlar Arası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonasında takımlar her türlü giderlerini kendileri karşılayacak olup, TMTF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.
5) Erkek takım müsabakalarında maçlar 4´lü gruplar halinde, gruptan çıkan ilk 2 takımın eleme oynaması şeklinde 7 maçlık (3 tek, 1 çift, 3 tek) sisteme göre oynanacaktır. Oyun içinde 4 maçı kazanan takım galip gelecek kalan maçlar oynanmayacaktır.
6) Bayan takım müsabakalarında maçlar 4´lü gruplar halinde gruptan çıkan ilk 2 takımın eleme oynaması şeklinde, 5 maçlık (2 tek, 1 çift, 2 tek) sisteme göre oynanacaktır. Oyun içerisinde 3 maçı kazanan takım galip gelecek, kalan maçlar oynanmayacaktır.
7) Her kuruluş takımı erkeklerde en az 3 en fazla 6, bayanlarda en az 2 en fazla 4 oyuncu ile temsil edilebilecektir. İllerinde yapılan müsabakalarda A ve B takımı olan kuruluşlar Türkiye Şampiyonasında karma takım çıkaramazlar.
8) 2015-2016 sezonunda TMTF tarafından düzenlenen Türkiye Şampiyonasında ilk dört dereceye giren ve TMTF yarışma talimatı ve yönetmeliğine uygun olan takımlar 2016-2017 sezonunda yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Süper Ligde yer alacaktır. Şampiyonaya katılmayan takımın yerine bir alt sıradaki takım alınacaktır.
9) Bütün kurum ve kuruluş takım oyuncuları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden alınan 2016/2017 sezonuna ait lisansları ile müsabakalara katılacaktır. Müsabaka başlamadan önce her sporcu lisansını ibraz etmek zorundadır. Misafir oyuncu yaşının 18 ve üzerinde olması gerekmektedir.
10) Takımlar Federasyonumuzun 2016/2017 sezonu faaliyet kitapçığında belirtilen kıyafet yönetmeliğine uygun olarak müsabakalara çıkacaktır.
11) Türkiye Şampiyonasına katılmayı hak eden kuruluşlar; yarışma talimatı ve yönetmeliğine uygun şekilde illerindeki yarışmaları tamamladıktan sonra kurum veya kuruluşunun resmi antetli kağıdına yazılan takım sorumlusu iletişim bilgileri ile sporcu ve antrenör isimlerinin bulunduğu katılım dilekçesini, (Ekim 2016-Mayıs 2017 ayları dahil) bilfiil, bizzat, tam zamanlı kesintisiz çalışan sporcularının en az 8 aylık SGK aylık sigorta hizmet listesini ve ilgili sezona ait lisans fotokopilerini il temsilcisine teslim edeceklerdir. İl Temsilcileri Türkiye şampiyonasına katılmak isteyen takım oyuncularının SGK aylık sigorta hizmet listesi ve diğer belgelerini inceleyip sporcuların belirtilen kuruluşlarda bizzat çalıştıklarını onayladıktan sonra tüm belgeleri TMTF Müesseseler Kuruluna göndereceklerdir. İl Temsilcilerinin onaylamadığı belgeler dikkate alınmayacaktır. Olabilecek itiraz sonucunda TMTF Müesseseler Kurulu gerek görürse kurum ve kuruluşlardan daha detaylı çeşitli belgeler isteyebilecektir. Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarında (Barolar, Odalar, Meslek Birlikleri, Ticaret ve Sanayi Odaları vb.) Müftülük, Milli Eğitim Müdürlükleri dahil en az 8 ay kesintisiz üye olduğunu belgeleyip, ilgili kurumdan gerekli resmi katılım dilekçesini alan ve ilgili sezona ait lisansa sahip sporcular takım oluşturup ilindeki yarışmalara 3. Maddeye uygun şekilde katılmış olmak şartı ile Türkiye Şampiyonasında yer alabilecektir. Katılımı uygun görülen takımlar TMTF web sitesinden duyurulacaktır.
12) Yarışma öncesinde toplanan belgeler ile yarışma esnasında yapılan her türlü itiraz için son kararı TMTF Yönetim Kurulu, Müesseseler Kurulu&Yarışma Komitesi verir.

TMTF Müesseseler Kurulu
Şener FİLİZ, Murat ERİŞ, Salih İNCE, Cihan YILMAZ, Mithat KOÇANALI, Leyla AYSAN, Mehmet Salih ŞEKERİZ, Pakize UZ

Kerim KOÇ
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı