Türkiye Kupası Şampiyonası

Türkiye Kupası Şampiyonası

ZİRAAT SİGORTA TÜRKİYE KUPASI NEFES KESTİ

2016-2017 sezonu Ziraat Sigorta Türkiye Kupası, takım karşılaşmalarının ardından ferdi finalleriyle sona erdi. Tek Erkekler, Tek Bayanlar yarı final ve final maçlarıyla, Çift Erkekler, Çift Bayanlar finalleri ile ödül töreni Sportstv´den Canlı olarak yayınlandı.  İstanbul’da İBB Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksinde yapılan ferdi karşılaşmalara bayanlarda 69, erkeklerde 100 olmak üzere toplam 169 sporcu katıldı. Tek Erkeklerde Gençay Menge, Tek Bayanlarda Sibel Remzi, Çift Erkeklerde İbrahim Gündüz/Ziver Gündüz çifti ve Çift Bayanlarda Sibel Remzi/İpek Karahan ikilisi Ziraat Sigorta Türkiye Kupası Şampiyonu oldular. Özellikle yarı final ve final karşılaşmaları büyük çekişme içerisinde geçerken, final karşılaşmaları izleyenlere unutulmaz bir masa tenisi ziyafeti yaşattı.

MENGE BEŞİNCİ ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANDI

Tek Erkeklerde geçen yılın finalisti Talha Yiğenler ile, geçen yılın dördüncüsü Gençay Menge finalde karşılaştılar. Gençay Menge finale gelinceye kadar Oğuzhan Öner’i 3-1, Tugay Yılmaz’ı 3-0, Zihni Batuhan Şahin’i ve Özgün Öztürk’ü aynı sonuçla 4-1 mağlup etti. Talha Yiğenler ise finale gelinceye kadar Cemal Kara ve Afşin Gül’ü aynı skorla 3-0, Ziver Gündüz’ü 4-2, Batuhan Ulucak’ı 2-0 geriye düştüğü maçta 4-3 mağlup etti. Geçen yıl Türkiye Kupası yarı finalinde karşılaşan ve o maçın rövanşı niteliğini taşıyan Tek Erkekler finalinde Talha Yiğenler’i 6-11, 11-6, 11-7, 11-6 ve 11-9’luk setlerden sonra 4-1 mağlup eden Gençay Menge, hem geçen yıl 3-0 öndeyken 4-3 kaybettiği yarı finalin rövanşını aldı, hem de 2013-2014 sezonundan sonra bir kez daha Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı. Türk A milli takım sporcusu Gençay Menge, bu başarısıyla kariyerindeki 6. Türkiye Şampiyonası finalini oynarken, toplamda 5.şampiyonluğunu elde etti. Son iki yılın Türkiye Gençler Şampiyonu Talha Yiğenler geçen yıl olduğu gibi bu yılda ikincilikle yetinirken, Özgün Öztürk’ü 4-1 mağlup eden Batuhan Ulucak üçüncü sırayı aldı. Geçen yılın Türkiye Şampiyonu İbrahim Gündüz ise Özgün Öztürk’e 4-3 yenilerek Türkiye Kupası’na çeyrek finalde veda etti.

SİBEL REMZİ ÜST ÜSTE ÜÇÜNCÜ KEZ

Tek Bayanlarda geçen yılın şampiyonu Milli sporcu Sibel Remzi ile bu yılın Yıldızlar Türkiye Şampiyonu Özge Yılmaz finalde karşı karşıya geldiler. Sibel Remzi finale gelinceye kadar Bilge Yılmaz, Jale Can ve Ece Haraç’ı aynı sonuçla 3-0, Gülpembe Özkaya’yı ise 4-3 mağlup etti. Özge Yılmaz ise finale gelinceye kadar Gamze Çotra ve Betül Töz’ü aynı sonuçla 3-1, İpek Karahan ve bu yılın Gençler Türkiye Şampiyonu Simay Kulakçeken’i aynı skorla 4-2 yendi. Tek Bayanlar finalinde Özge Yılmaz’ı 11-7, 11-6, 11-5 ve 11-9’luk setlerden sonra 4-0 mağlup eden Sibel Remzi üst üste üçüncü kez Türkiye Şampiyonu oldu. Sibel Remzi, Almanya Bayanlar 1.Ligi Bundesliga ekiplerinden SV DJK Kolbermoor forması giyiyor. Geçen yılın finalisti Gülpembe Özkaya’yı 4-0 yenen Simay Kulakçeken ise üçüncülüğü elde etti.

TEKLER SONUÇLARINI GOOGLE DRİVE OLARAK GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 
TEKLER SONUÇLARINI EXCEL DOSYASI OLARAK İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 

GÜNDÜZ KARDEŞLER UNVANLARINI KORUDU

Çift Erkeklerde geçen yılın finalistlerini bir araya getiren final maçında İbrahim Gündüz/Ziver Gündüz çiftiyle, Talha Yiğenler/Zihni Batuhan Şahin ikilisi karşı karşıya geldi. Geçen yılın Çift Erkekler şampiyonları İbrahim Gündüz/Ziver Gündüz çifti finale gelinceye kadar Enes Avcı/Berkay Karatoprak’ı 3-1, Berkay Hocaoğlu/Merter Güvenç ve Umut Emre Başsan’ı aynı sonuçla 3-0, Kürşat Çağlayan/Hasan Doğan’ı 3-1 mağlup etti. Geçen yılın Çift Erkekler finalistleri Talha Yiğenler/Zihni Batuhan Şahin ikilisi ise finale gelinceye kadar Kadri Ertaç/Emirhan Kelleci, Emir Baha Sönmez Serdar Gözübüyük/Özgün Öztürk ikilsini /Efe Hacıoğlu ve Halil Hacı/Safa Avcı çiftlerini aynı sonuçla 3-0, Ali Serdar Gözübüyük/Özgün Öztürk ikilsini 3-2 yendi. Çift Erkekler finalinde Talha Yiğenler/Zihni Batuhan Şahin’i 3-0 yenen İbrahim Gündüz/Ziver Gündüz çifti üst üste ikinci defa Çiftler Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Ali Serdar Gözübüyük/Özgün Öztürk ikilsi üçüncü, Kürşat Çağlayan/Hasan Doğan ikilisi dördüncü sırayı aldı.

BAYAN FİNALİNDE DÖRT ADANALI

Çift Bayanlarda Sibel Remzi/İpek Karahan ikilisi ile Aybüke Öner/Fatma Aykutluğ çifti finalde karşı karşıya geldiler. Sibel Remzi/İpek Karahan finale gelinceye kadar Nursema Çoklar/Yasemin Dönmez, Fatma Çelikbilek/Pınar Ünalçin, Betül Kahraman/Özge Yılmaz ve Gülpembe Özkaya/Simay Kulakçeken çiftlerini aynı sonuçla 3-0 mağlup etti. Aybüke Öner/Fatma Aykutluğ çifti ise finale gelinceye kadar Gamze Çotra/Zeynep Karaca’yı 3-1, Kadriye Sarı/Burçin Mermer, Beyzanur Yıldırım/Zeynep Dursun çiftlerini aynı skorla 3-0, Ece Haraç/Aybala Koçal ikilisini ise 3-1 yendi. Çift Bayanlar finalinde Aybüke Öner/Fatma Aykutluğ çiftini 3-0 mağlup eden Sibel Remzi/İpek Karahan Çiftler Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Sibel Remzi geçen yıl da Merve Nur Öztürk ile birlikte Çiftler Türkiye Şampiyonluğunu kazanmıştı. Gülpembe Özkaya/Simay Kulakçeken çifti üçüncü, Ece Haraç/Aybala Koçal ikilisi ise dördüncü oldu.

ÇİFTLER SONUÇLARINI GOOGLE DRİVE OLARAK GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 
ÇİFTLER SONUÇLARINI EXCEL DOSYASI OLARAK İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

İLK KEZ BAŞARI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından ilk kez sporculara Başarı Ödülleri verildi. Dereceye girenler arasında 3.ve 4.olan sporculara 1.000 TL, ikinciliği elde eden sporculara 2.000 TL, Türkiye Şampiyonu olan sporculara ise 4.000 TL para ödülü ile birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Dereceye giren sporculara kupa, madalya ve başarı ödüllerini Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, Başkan vekili Fatih Karaca, Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, Ziraat Sigorta Genel Müdürü Emin Çubukçu, Ziraat Sigorta Pazarlama Direktörü Kürşat Koz, TMTF Yönetim Kurulu üyeleri Savaş Ertufan, Başol Haraç, Süleyman Gündüz, Tahsin Ergül ve Murat Yılmazer takdim ettiler.

Ziraat Sigorta Türkiye Kupası Ferdi Müsabakaları Fotoğraf Albümüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 
FOTO ALBÜM

__________________________________________________________________________________________________________________________________

TÜRKİYE KUPASINDA BEŞİKTAŞ VE BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR ŞAMPİYON OLDU

2016-2017 sezonu Ziraat Sigorta Türkiye Kupası Takım maçları İstanbul’da İBB Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde erkeklerde 24, bayanlarda ise 18 takımın katılımı ile 1-2 Nisan 2017 tarihlerinde yapıldı. İki gün süren takım maçları sonunda Ziraat Sigorta Türkiye Kupası Şampiyonluğunu erkeklerde Beşiktaş, bayanlarda ise Bursa Büyükşehir Belediyespor takımları üst üste ikinci kez kazandılar.

TÜRKİYE KUPASI BAYANLARDA BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR´UN

Ziraat Sigorta Bayanlar Türkiye Kupası´nı üst üste ikinci kez Bursa Büyükşehir Belediyespor takımı kazandı. İstanbul´da İBB Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksinde yapılan müsabakalarda grubunu birinci sırada tamamlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor çeyrek finalde Yalova Belediyespor´u, yarı finalde ise Kocaeli B.Ş.B.Kağıtspor´u aynı sonuçla 3-0 mağlup ederek adını finale yazdırdı.
Melek Hu, Aleksandra Privalova, Simay Kulakçeken´li kadrosuyla Bursa Büyükşehir Belediyespor, finalde TİGEM spor ile karşılaştı. TİGEM spor finale gelinceye kadar çeyrek finalde Fatihspor´u 3-0, yarı finalde Fenerbahçe´yi 3-1 yendi. Büyük çekişme içinde geçen final karşılaşmasını 3-1 kazanan Bursa ekibi tarihinde üst üste ikinci kez Türkiye Kupasının sahibi oldu. Üçüncülük mücadelesinde ise Fenerbahçe, Kocaeli BŞB.Kağıtspor´u 3-0 mağlup etti.
Bursa Büyükşehir Belediyespor´a birincilik madalyalarını ve kupasını Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç verdi. Ziraat Sigorta Erkekler Türkiye Kupası´nda TİGEM spor ikinci, Fenerbahçe üçüncü, Kocaeli B.Ş.B. Kağıtspor dördüncü sırayı elde etti. Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını TMTF Başkan vekili Fatih Karaca ve Yönetim Kurulu üyeleri Savaş Ertufan ile Mücahid Soyak verdiler.

TÜRKİYE KUPASI ERKEKLERDE BEŞİKTAŞ’IN 

Ziraat Sigorta Erkekler Türkiye Kupası´nı üst üste ikinci kez Beşiktaş takımı kazandı. İstanbul´da İBB Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksinde yapılan müsabakalarda grubunu birinci sırada tamamlayan Beşiktaş çeyrek finalde Çukurova Üniversitesi’ni 3-2, yarı finalde ise Sarkuysan’ı 3-0 mağlup ederek adını finale yazdırdı.
İbrahim Gündüz, Ziver Gündüz, Petro Iveliniov, Hüseyin Gazi Yılmaz´lı kadrosuyla Beşiktaş, finalde Sistem Reklam ile karşılaştı. Sistem Reklam ise finale gelinceye kadar çeyrek finalde İstanbul Kupası Tenisspor´u 3-0, yarı finalde ise Türk Telekom´u 3-1 mağlup etti.
Son sete kadar büyük çekişmenin yaşandığı final karşılaşmasını 3-2 kazanan Beşiktaş tarihinde üst üste ikinci kez Türkiye Kupasının sahibi oldu. Üçüncülük mücadelesinde ise Türk Telekom, Sarkuysan´ı 3-1 yendi.
Beşiktaş´a birincilik madalyalarını ve kupasını Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç verdi. Ziraat Sigorta Erkekler Türkiye Kupası´nda Sistem Reklam ikinciliği elde ederken, Türk Telekom üçüncü, Sarkuysan dördüncü sırayı elde etti. Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını TMTF Başkan vekili Fatih Karaca ve Yönetim Kurulu üyeleri Savaş Ertufan ile Mücahid Soyak verdiler.

Müsabakaların ilk gününde Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu, Bölge Sorumluları, Dış İlişkiler ve Basın Kurulları da toplantı yaptılar. Ayrıca, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca da salona gelerek Federasyon Başkanımız Kerim Koç ve Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte maçları izledi.

SONUÇLARI GOOGLE DRİVE OLARAK GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 
SONUÇLARI EXCEL DOSYASI OLARAK İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 

BAYANLAR FİNALİ
Bursa Büyükşehir Belediyesi - TİGEM : 3-1
Melek Hu - Zoia: 3-0
Privalova - Cristina: 1-3
Simay Kulakçeken - Ümran Ertiş: 3-0
Melek Hu - Cristina: 3-1  
Yarı Final sonuçları
Bursa BŞ.Belediyesi - Kocaeli BŞB.Kağıtspor: 3-0
Fenerbahçe - TİGEM: 1-3
Çeyrek Final sonuçları
Bursa BŞ.Belediyesi-Yalova Beld.: 3-0
İstanbul BBSK - Kocaeli BŞB Kağıtspor: 0-3
Fenerbahçe- Çukurova Üniv.:3-2
Fatihspor-TİGEM spor: 0-3 

ERKEKLER FİNALİ
Beşiktaş - Sistem Reklam : 3-2
Ziver Gündüz - Lashin El Sayed: 0-3
İbrahim Gündüz - Hasan Doğan: 3-0
Petro Iveliniov - Saim Polatkan: 3-1
İbrahim Gündüz - Lashin El Sayed: 1-3
Ziver Gündüz - Hasan Doğan: 3-1
Yarı Final sonuçları
Beşiktaş - Sarkuysan: 3-0
Sistem Reklam - Türk Telekom: 3-1
Çeyrek Final sonuçları
Beşiktaş - Çukurova Üniv.: 3-2
Sarkuysan - Yalova Beld.: 3-1
İstanbul Kupası - Sistem Reklam: 0-3
Türk Telekom - Fenerbahçe: 3-0 

ZİRAAT SİGORTA TÜRKİYE KUPASI ERKEK TAKIM SIRALAMA
S TAKIM ADI İLİ
1. BEŞİKTAŞ İSTANBUL
2. SİSTEM REKLAM SPOR İSTANBUL
3. ANKARA TÜRKTELEKOM SPOR ANKARA
4. SARKUYSAN     KOCAELİ
5. ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ADANA
6. İSTANBUL KUPASI İSTANBUL
7. FENERBAHÇE İSTANBUL
8. YALOVA BLD. GENÇLİK SPOR  YALOVA
9. İSTANBUL BBSK   İSTANBUL
10. LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ KKTC
11. TOFAŞ SPOR BURSA
12. ADANA MTİ ADANA
13. MALATYA B.ŞEHİR BELEDİYESPOR MALATYA
14. MUĞLA SPOR MUĞLA
15. GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ KKTC
16. ÇORUM SPOR İHTİSAS  ÇORUM
     
ZİRAAT SİGORTA TÜRKİYE KUPASI BAYAN TAKIM SIRALAMA
S TAKIM ADI İLİ
1. BURSA B.ŞEHİR  BELEDİYESPOR BURSA
2. TİGEMSPOR ANKARA
3. FENERBAHÇE İSTANBUL
4. KOCAELİ B.Ş.BLD. KAĞITSPOR KOCAELİ
5. ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ADANA
6. YALOVA BLD. GENÇLİK SPOR  YALOVA
7. İSTANBUL BBSK   İSTANBUL
8. FATİH SPOR İSTANBUL
9. KOCASİNAN BELEDİYESPOR KAYSERİ
10. BURSASPOR BURSA
11. ÇORUM GENÇLİK SPOR ÇORUM
12. GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ KKTC
13. İZMİR B.ŞEHİR BELEDİYESPOR İZMİR
14. SİVAS GENÇLİK  SİVAS
15. HAKKARİ GENÇLİK SPOR HAKKARİ
16. ÖZVAN GENÇLİK SPOR VAN

 

BASINDA ÇIKAN ZİRAAT SİGORTA TÜRKİYE KUPASI HABERLERİ

http://www.hurriyet.com.tr/masa-tenisinde-turkiye-kupasi-bursa-buyuksehi-40415425
http://www.haberturk.com/spor/diger/haber/1448778-turkiye-masa-tenisi-kupasi-bayanlarda-bursaya-erkeklerde-besiktasa-gitti
http://www.fanatik.com.tr/2017/04/03/masa-tenisinde-zafer-kartal-in-1286548
http://www.yenisafak.com/spor/turkiye-kupasi-besiktasin-2638582
http://www.istanbulgazetesi.com.tr/masa-tenisinde-kupa-besiktasin/
http://www.masatenisidunyasi.com.tr/haber/turkiye-kupasinin-sampiyonlari-unvanlarini-korudular/693/
http://www.bursadabugun.com/haber/turkiye-kupasi-bursa-buyuksehir-in-oldu-812883.html
http://www.gazetesonan.com/haber/besiktas-kupayi-muzesine-goturdu/6495/
http://www.yeniakit.com.tr/haber/turkiye-kupasi-takim-maclari-tamamlandi-295956.html
http://www.masatenisidunyasi.com.tr/haber/turkiye-kupasi-bayanlarda-bursa-bsbelediyesporun/698/
http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=55150
http://www.dha.com.tr/-masa-tenisinde-turkiye-kupasi-bursa-buyuksehirin_1490443.html
http://www.bakhabere.com/masa-tenisinde-kupa-sampiyonu-besiktas.html
http://www.sporvitrini.com/kupa-bursa-b-s-belediyesporun-6865.html
http://www.sondakika.com/haber/haber-turkiye-kupasi-buyuksehirin-9453159/
https://gazeteistanbul.com/turkiye-kupasi-bursanin/
http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/turkiye-kupasi-bursa-buyuksehir-belediyespor-un-180794.html
https://medyaburda.com/turkiye-masa-tenisi-kupasi-bayanlarda-bursaya-erkeklerde-besiktasa-gitti/
http://www.ajansbesiktas.com/besiktas-rakiplerine-kupa-birakmiyor-masa-tenisinde-de-sampiyon-6537h.htm
http://www.gazetetunaydin.com/haber/bursa-buyuksehir-belediye-spor-kupa-sampiyonu-oldu/9440/
http://moradergisi.com/haber/turkiye-kupasi-buyuksehirin-70300.html
http://www.bursa.com/turkiye-kupasi-bursa-buyuksehir-belediyenin-n288972/
http://fullsporgazetesi.com/bayanlarda-kupa-bursa-b-s-belediyesporun/
http://www.mudanyahabercisi.com/haber_detay.asp?haberID=3058
http://yerelturk.com.tr/2017/04/03/turkiye-kupasi-bursa-buyuksehir-belediyesporun/
http://www.haberler.com/turkiye-kupasi-buyuksehirin-9453159-haberi/
http://www.amatorundunyasi.com/2017/04/turkiye-kupas-buyuksehirin.html
http://www.bjk.com.tr/tr/haber/69618/masa_tenisi_takimimiz_turkiye_sampiyonu_oldu.html
http://www.sporliva.com/aktuel/turkiye-kupasi-besiktasin.html
http://www.amatorundunyasi.com/2017/04/turkiye-kupas-besiktasn.html
http://www.bursasporx.com/genel/turkiye-kupasi-bursa-buyuksehir-belediyespor-un-h4786.html
http://www.4haber.com/turkiye-kupasi-takim-maclari-tamamlandi-536001
http://fullsporgazetesi.com/besiktas-turkiye-kupasini-kazandi/ 
http://www.yalovahayat.com/spor/?a=haber&id=6715
http://www.masatenisidunyasi.com.tr/haber/turkiye-kupasi-besiktasin/697/ 
http://www.bakhabere.com/bursa-turkiye-kupasini-muzesine-goturdu.html 
http://www.bursa.bel.tr/turkiye-kupasi-buyuksehirin/haber/23651/
http://www.sporvitrini.com/besiktas-ust-uste-ikinci-kez-kupanin-sahibi-6869.html 
http://www.gazetesonan.com/haber/masa-tenisinde-kupa-yine-bursa-bsbelediyesporun-oldu/6501/ 
http://www.gazetetunaydin.com/haber/besiktas-kupada-unvanini-korudu/9443/ 
http://spormeydani.org/turkiye-kupasi-besiktasin/
http://sporpostasi.net/turkiye-kupasi-besiktasin/ 
http://www.istanbulgazetesi.com.tr/turkiye-kupasi-nefesleri-kesti/
http://www.yenisafak.com/spor/turkiye-kupasi-nefes-kesti-2639123 
http://sporpostasi.net/turkiye-kupasi-nefes-kesti/
http://spormeydani.org/turkiye-kupasi-nefes-kesti/ 
http://www.sporvitrini.com/masa-tenisi-turkiye-kupasi-nefes-kesti-6893.html 
http://fullsporgazetesi.com/turkiye-kupasi-nefes-kesti/ 
http://www.masatenisidunyasi.com.tr/haber/gencay-bitti-demeden-bitmez/702/
http://www.masatenisidunyasi.com.tr/haber/sibel-remzi-ust-ust-ucuncu-kez-turkiye-sampiyonu/701/ 
http://www.haberler01.com/haber/turkiye-kupasi-nefes-kesti-142254.html 
http://www.bursasporx.com/haberleri/Ziraat+Sigorta+T%C3%BCrkiye+Kupas%C4%B1 
http://kayserikenthaber.com/index.php/2017/04/05/kocasinan-turkiye-kupasinda-ikinci-oldu/ 
http://www.masatenisidunyasi.com.tr/haber/ozge-yilmaz-tarihe-gecti/703/ 
https://www.kayseriyerelhaber.com/spor/kocasinanli-sporcu-masa-tenisinde-turkiye-ikincisi-oldu-h17689.html 
http://www.kocaeligazetesi.com.tr/bursada-dorduncu-olduk-687306h.htm 
http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Turkiye-Kupasi-Bursa-nin-oldu/636257 
http://www.bursa.com/bursasporlu-ipek-karahan-turkiye-sampiyonu-oldu-n289227/
http://www.bursasporluyuz.org/bursasporlu-ipek-turkiye-sampiyonu-oldu-n26475/
https://www.bursaspor.org.tr/bs/index.php?bs=haber&id=22546