DENKLİK BAŞVURULARI BAŞLADI

DENKLİK BAŞVURULARI BAŞLADI

DENKLİK BAŞVURULARI BAŞLADI

Üniversitelerin spor bilimleri alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokulları mezunları için Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince yapacakları antrenör belgesi başvuru ve denklik işlemleri başlamıştır.

Ön başvurunuzun ardından transkript aslını veya noter onaylı tasdikli suretini ve dilekçenizi Federasyonumuza gönderilmesi gerekmektedir. Federasyonumuz tarafından transkript ve ön başvurusu onaylanan adaylardan temel eğitim ve uygulama eğitim muafiyeti olanların belgeleri e-Devlet Kapısı Spor Bilgi Sistemi üzerinden düzenlenecektir.

Muafiyetlerine göre belge alacakların aşağıda yer alan yönlendirme kılavuzunu incelemeleri önerilmektedir. Denklik başvuruları için herhangi bir süre kısıtlaması yoktur.

DENKLİK BAŞVURUSU YAPACAK ANTRENÖR ADAYLARININ DİKKAT ETMESİ GEREKEN KONULAR

1-   BAŞVURU SAHİPLERİ BAŞVURU YAPMADAN ÖNCE LİNKTE YER ALAN BAŞVURU KILAVUZUNU İNCELEMELERİ ÖNERİLMEKTEDİR.

2-   ANTRENÖR ADAYLARI E-DEVLET/SPOR BİLGİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN BAŞVURULARINI TAMAMLADIKTAN SONRA LİNKTE YER ALAN İLGİLİ DİLEKÇE VE TRANSKRİPTİ (ASLI VEYA NOTER ONAYLI KOPYASI) FEDERASYONUMUZA POSTA VEYA KARGO İLE ULAŞTIRMALARI GEREKMEKTEDİR.

3-  GÖNDERİLEN BELGELERİN KONTROLÜ FEDERASYONUMUZ İLE SPOR EĞİTİMİ VE ARAŞTIRMALARI DAİRE BAŞKANLIĞINCA YAPILACAKTIR. BU AŞAMADAN SONRA E-POSTA ADRESİNİZE GELECEK REFERANS NUMARASI İLE TEB BANKASI ŞUBELERİNDEN 1. KADEME İÇİN 150 TL, 2. KADEME İÇİN 200 TL, 3. KADEME İÇİN İSE 250 TL DENKLİK ÜCRETİNİN YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR. (GEREKLİ KONTROLLER YAPILIP REFERANS NUMARASI GELMEDEN FEDERASYONUMUZ HESABINA HERHANGİ BİR ÜCRET GÖNDERİLMEMELİDİR.

Başvuru Kılavuzu

Dilekçe antrenörlük-uzmanlık

Dilekçe antrenörlük 1 dönem

Dilekçe diğer bölüm mezunları 2 dönem

Dilekçe diğer bölüm mezunları 1 dönem