Teşekkürler Kızlar

Teşekkürler Kızlar

Şampiyon Kızlarımızla ilgili ettu.org sitesinde çıkan haberde:

" Cluj'da düzenlenen 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda Çift Bayanlar Çiftler Yarışması'nın galipleri Türkiye'den Ece HARAÇ ve Özge YILMAZ oldu. 

21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nın 6 yıllık tarihinde ilk kez, unvan sahipleri bu Şampiyonadaki herhangi bir etkinlikte unvanlarını korumayı başardılar.

Finalde Türkiye'nin ikilileri, İtalyan Nicole ARLIA ve Gaia MONFARDINI'yi geride bıraktı. Bronz madalya kazananlar Polonya'dan Anna BRZYSKA ve Zuzanna WIELGOS ile Fransız Camille LUTZ ve Prithika PAVADE oldu.

Ece HARAC ve Özge YILMAZ finalde Nicole ARLIA ve Gaia MONFARDINI'ye karşı hızlı bir sonuç aldı. (8, 4, 9).

"Harika bir maçtı. Son skor 3-0'a rağmen kolay değildi. Maçın başından itibaren altın madalyayı kazanmaya odaklandık. Spa'da geçen yılki oyunumuzla karşılaştırıldığında, oyunumuzun seviyesinin daha yüksek olduğuna yürekten inanıyorum. Maçlar sırasında daha iyi iletişim kuruyoruz ve birbirimizi daha iyi anlıyoruz” dedi.

Finale giden yollardan bahseden HARAC şunları söyledi:

"Cluj Napoca'daki 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'na başlamamızın çok zor olduğunu söylemeliyim. Malamatenia PAPADIMITRIOU ve Dari HELGA ile oynadığımız ilk maçımızda 0-2 geride olduğumuzu hatırlıyorum ama bir şekilde kazanmayı başardık. Maç üstüne maç kalitemiz yükseldi ve işte buradayız. Beş altı yıldır birlikte çiftler oynuyoruz. 2016'da Gençler Avrupa Şampiyonasında, öğrencilerde bronz kazandık. 2016'dan sonra başka madalyalar da kazandık. Ama şimdi buradayız – sonunda altın kazandık.

Özge YILMAZ ise:

"Bugünkü maçta 2-0 geriye düştüğümüz geçen yılki finale göre daha az stresliydik ama 3-2 kazanmayı başardık. Bu sene maça çok sakin başladık ve çok motive olduk. Ve kazandık. Bu kesinlikle harika!”







Bu Bölümdeki Diğer Haberler

{%HABEROZETKUTUSU%}